Going. | Filmoterapia z Sensem: Kraina Miodu - Małopolski Ogród Sztuki

Filmoterapia z Sensem: Kraina Miodu

18:45 | Wtorek, 21 stycznia 2020

Małopolski Ogród Sztuki

Film

17/22zł

17/22zł

FILMOTERAPIA Z SENSEM
Kraina miodu (Honeyland, reż. Tamara Kotevska, Ljubomir Stefanov)
- pokaz filmu z dyskusją z udziałem gościa

wtorek, 21 stycznia 2020, godz. 18.45
Małopolski Ogród Sztuki (ul. Rajska 12)
#barnaywmosie #baranywogrodzie

Zapraszamy do sali kinowej Małopolskiego Ogrodu Sztuki na kolejny pokaz w ramach cyklu Filmoterapia z SENSEM. Na ekranie zachwycający macedoński dokument KRAINA MIODU - filmowy debiut Ljubomira Stefanowa i Tamary Kotewskiej, który został nakręcony na przestrzeni trzech lat przez kameralną ekipę filmową, pozostającą w bliskiej współpracy z bohaterami filmu. Ten surowy, a jednocześnie delikatny obraz kruchej równowagi między ludzkością a przyrodą stanowi kolejny dowód na błyskawicznie zanikający styl życia oraz imponującą siłę pewnej niezwykłej kobiety.

Pięknie nakręcona KRAINA MIODU zdobyła liczne nagrody na całym świecie, w tym aż trzy na tegorocznym festiwalu w Sundance (m.in. główną Nagrodę Jury), Nagrodę dla Najlepszego Filmu w Konkursie Międzynarodowym na DocAviv, Nagrodę dla Najlepszego Filmu na DocsBarcelona oraz cztery statuetki na 16. Millennium Docs Against Gravity: Nagrodę Banku Millennium, Nagrodę Prezydenta Miasta Gdyni, Grand Prix Śląska i Bydgoszcz ART.DOC Award. Film jest macedońskim kandydatem do Oscara®.

Film zostanie zaprezentowany w Kinie Pod Baranami w ramach cyklu Filmoterapia z SENSEM, w którym znakomite dokumenty z festiwalu Millennium Docs Against Gravity stają się punktem wyjścia do wnikliwej dyskusji na temat fundamentalnych dla naszego życia i dobrego funkcjonowania w świecie kwestii.

Dyskusję inspirowaną filmem poprowadzą Martyna Zimorska i Diana Sałacka.

⚬ Martyna Zimorska - psycholog i psychoterapeutka, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pracuje z osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym. Prowadzi psychoterapię indywidualną w prywatnym gabinecie.

⚬ Diana Sałacka - filozof i politolog, rzecznik prasowy Centrum Kopernika i Copernicus Festival. Kinem dokumentalnym zajmuje się od początku studiów. Z ramienia Against Gravity koordynuje krakowską odsłonę cyklu Filmoterapia z Sensem.


BILETY:
22 zł (normalny)
17 zł (ulgowy)
16 zł (senior)
- dostępne są w kasach oraz online (https://bit.ly/2N3k9EB).


O FILMIE:
KRAINA MIODU | Honeyland
reż. Tamara Kotevska, Ljubomir Stefanov, Macedonia 2019, 87'
(in Turkish with Polish and English subtitles)

50-letnia Hatidze mieszka ze schorowaną matką w górskiej wiosce gdzieś w Bałkanach. Nie mają dostępu do prądu ani bieżącej wody. Kobieta utrzymuje się z produkcji miodu. Nie wykorzystuje jednak pszczół, respektując przyrodę i zasadę „połowa dla mnie, połowa dla was”. Pewnego dnia do jej okolicy wprowadza się wielodzietna rodzina. Nowi sąsiedzi również zaczynają hodować pszczoły, ale szacunek zastępuje twardy biznes i maksymalna eksploatacja. Czy Hatidze uda się zmienić ich podejście? Tym bardziej, że jeden z chłopców jest wyraźnie pod jej wrażeniem…

KRAINA MIODU składa się z szerokich kadrów i zachwycających, odważnych ujęć. Fabułę napędzają dramatyczne zwroty akcji i zaskakujące poczucie humoru.

// Filmed over three years, Honeyland focuses on the life of one of the last of the nomadic Macedonian beekeepers, and her fragile relationship with her bees and hives. Directed by Macedonian filmmakers Tamara Kotevska and Ljubomir Stefanov, this acclaimed documentary says much about our collective future, exploring tradition and the human relationship with nature.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej