Going. | Portret (w)osobie - Galeria Arsenał

15.01 - 13.02.2020
Otwarcie: 15.01.2020 (środa) / 10:00
Miejsce: Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2 sala: Plac Zabaw
Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

W ramach prowadzonego przez Galerię Arsenał w Białymstoku programu edukacyjnego Plac Zabaw Arsenał w 2019 roku przeprowadzony został projekt Portret (w)osobie z cyklu „Sztuka szuka człowieka”.
Złożyły się na niego cztery spotkania warsztatowe poświęcone portretowi fotograficznemu, które odbyły się w Powiatowym Ośrodku Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Łaźniach, gm. Supraśl. Uczestnicy za pośrednictwem fotografii mieli okazję inaczej spojrzeć na siebie i towarzyszących im na co dzień ludzi.

Współpraca: Katarzyna, Gabriela
Kuratorka Placu Zabaw Arsenał: Magdalena
Współpraca ze strony Galerii: Justyna, Izabela, Justyna
Uczestnicy: Anna, Marta, Regina, Ania, Gosia, Łukasz, Wojtek, Marcin, Józef, Piotrek, Zbyszek, Emilia
Prowadzenie: Katarzyna, przy wsparciu Gabrieli odpowiedzialnej za wizaż

***

Wszystkie sesje fotograficzne zostały poprzedzone działaniami wprowadzającymi: projekcjami multimedialnymi, pracami scenograficznymi i charakteryzatorskimi oraz tym, co najcenniejsze w realizacji każdego projektu – niezwykłymi rozmowami.
Autorami zdjęć są uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej. W swoich pracach uchwycili i utrwalili to, co osobliwego i ciekawego można wyczytać w twarzy drugiego człowieka. Czas poświęcony na prace warsztatowe, sesje i przygotowania za każdym razem obfitował w zaskakujące zdarzenia i sytuacje, dające autorom poczucie sprawczości, doświadczenie kreatywnego działania oraz wiele, wiele radości. Atmosfera spotkań i zaangażowanie biorących w nich udział osób przełożyły się na aurę prezentowanych prac. Okazało się, że tak niewiele trzeba, by sztuka znalazła człowieka, a człowiek odnalazł część siebie w sztuce.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej