Going. | Debata | Czego Warszawa może nauczyć się od Gdyni i Tel Awiwu? - Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Debata | Czego Warszawa może nauczyć się od Gdyni i Tel Awiwu?

18:00 | Środa, 15 stycznia 2020

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Spotkanie

Free

Free

Podczas debaty z dziennikarką i promotorką kultury Bogną Świątkowską, ekonomistką i naukowczynią Justyną Glusman oraz architektami Jakubem Bieleckim i Pawłem Kowalskim poszukamy odpowiedzi na pytania dotyczące Gdyni i Tel Awiwu: jak oba miasta radzą z wielkomiejskimi wyzwaniami, co się w nich udaje, co nie i dlaczego?

Co jest ważne dla magistratu, a co dla mieszkańców - opieka medyczna, edukacja, kultura, transport, bezpieczeństwo? Czy Warszawa może się czegoś nauczyć od Gdyni i Tel Awiwu? Jakie rozwiązania możemy przenieść i wdrożyć w stolicy?

15 stycznia, godz. 18:00, wstęp wolny

W trakcie debaty przyjrzymy się podobnym sytuacjom, miejscom, rolom jakie spełniają konkretne instytucje, strategiom, rozwiązaniom i problemom/wyzwaniom przed jakimi stają Gdynia i Tel Awiw. Zastanowimy się nad tym jak, i co oba te miasta robią, że są tak wyjątkowe, jak sobie radzą z wieloma wyzwaniami, co się udaje i dlaczego, co się nie udaje i dlaczego. Co oprócz architektury jest dla tych miast ważne? Czy jest to zdrowie, ekologia, opieka medyczna, edukacja, kultura, transport, bezpieczeństwo, samorządność, dbanie o grupy zagrożone wykluczeniem, zrównoważony rozwój, dobre życie? Zapraszamy!

Wydarzenie towarzyszy Wystawa czasowa | Gdynia - Tel Awiw.

____________________________

Prelegenci:

Bogna Świątkowska - dziennikarka i promotorka kultury. Prezeska założonej przez siebie Fundacji Nowej Kultury Bęc Zmiana. Redaktorka książki „Adrichalim. Architekci: leksykon pochodzących z Polski architektów działających w Palestynie i Izraelu w XX wieku”.

Justyna Glusman - ekonomistka i naukowczyni specjalizująca się w zagadnieniach polityki regionalnej, samorządowej, szczególnie w kontekście unijnym. Działaczka społeczna i aktywistka miejska. Dyrektorka koordynatorka ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni w Urzędzie m.st. Warszawy.

Jakub Bielecki – architekt, kierownik projektów architektonicznych w Tel Awiwie i Warszawie. Zajmuje się zarówno projektami długoterminowymi jak też konsultingiem. Specjalizuje się w zarządzaniu projektami, planowaniu projektów, budżetowaniu i analizie biznesowej.

Paweł Kowalski - architekt, projektant, rzeczoznawca budowlany, praktyk i publicysta, zajmuje się teorią architektury i sztuki, twórca wielu projektów i realizacji architektonicznych na terenie kraju i za granicą. Laureat wielu nagród i wyróżnień w konkursach architektonicznych. Prezes Zarządu Oddziału "Wybrzeże" SARP.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej