Going. | Transhumanizm według Serge'a Dentina - przegląd filmów - Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia

Transhumanizm według Serge'a Dentina - przegląd filmów

18:00 | Czwartek, 16 stycznia 2020

Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia

Film

Free

Free

Czy pewnego dnia obudzimy się świecie rodem z fantastyki naukowej, w którym nie da się wyznaczyć wyraźnej granicy pomiędzy człowiekiem i maszyną?

Zapraszamy na wyjątkowy pokaz filmowy, który odbędzie się w ramach wystawy "Bez granic. Przetworzone ciało — Poszerzony mozg — Usieciowiona sprawczość". Zaprezentowanych zostanie 9 filmów krótkometrażowych wybranych przez Serge`a Dentina. Będzie można zobaczyć animacje, filmy eksperymentalne i wideo-arty, które w szerokim kontekście dotykają tematyki transhumanizmu - nurtu filozoficznego zacierającego granicę pomiędzy człowiekiem, a nie-człowiekiem, światem wirtualnym i rzeczywistym.


termin: 16 stycznia o 18.00
miejsce: CSW ŁAŹNIA 1 Dolne Miasto

POKAZ TYLKO DLA WIDZÓW PEŁNOLETNICH
UWAGA: niektóre z filmów poprzez miganie obrazu i zmiany w natężeniu światła mogą przyczynić się do ataku epilepsji.

Serge Dentin (ur. 1963)
Po zakończeniu akademickiej i muzycznej edukacji, w Paryżu, a później Marsylii (doktorat z fizyki teoretycznej na Uniwersytecie Aix-Marseille, tytuł magistra filozofii-epistemiologii), zwrócił się w kierunku kina. Działa zarówno jako twórca filmowy, jak i organizator przeglądów i pokazów filmowych. Obecnie sprawuje funkcję dyrektora stowarzyszenia Polly Maggoo (Marsylia) oraz dyrektora artystycznego festiwalu filmowego RISC (Rencontres Internationales Sciences & Cinemas/Międzynarodowe Spotkania Nauki i Sztuki), którego program filmowy obejmuje zarówno nauki fizyczne, jak i społeczne i humanistyczne.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej