Going. | To Nie Fikcja: Sól Ziemi - Klub SPATiF

To Nie Fikcja: Sól Ziemi

19:00 | Czwartek, 16 stycznia 2020

Klub SPATiF

Film

15 zł

15 zł

"Sól Ziemi" reż. Wim Wenders, Juliano Ribeiro Salgado | Niemcy, 2014, 110 min

Sebastiao Salgado, brazylijski fotograf, podróżował po całym świecie przez 40 lat. Dokumentował ludzkość w okresie dramatycznych zmian, będąc tym samym świadkiem najważniejszych wydarzeń na świecie: konfliktów wojennych, klęsk głodu i przymusowych emigracji. Sławę przyniosły mu cykle fotografii poświęcone kondycji człowieka, w których zajrzał do jądra ciemności ludzkości. W swym nowym projekcie fotograficznym, poświęconym pięknu Ziemi, po raz pierwszy odszedł od fotografii społecznej na rzecz dokumentowania terenów nietkniętych przez zachodnią cywilizację, gdzie bez przeszkód nadal rozwija się fauna i flora i gdzie można zobaczyć krajobrazy jakby zaczerpnięte z księgi Genesis. Film pokazuje życie Sebastiao Salgado i jego prace, dzięki którym stał się jednym z najsłynniejszych fotografów na świecie. Poznajemy Salgado z perspektywy jego syna Juliano oraz Wima Wendersa, współreżysera filmu i fotografa.

Bilety 15

*****

Klub SPATiF i Against Gravity zapraszają na comiesięczny cykl pokazów filmów dokumentalnych "TO NIE FIKCJA"

Prawa człowieka, ochrona prywatności, prawa zwierząt, kryzys klimatyczny, masowa migracja, globalizm, konsumpcjonizm, populizm, bieda, solidarność społeczna, edukacja czy zdrowie, to hasła odmieniane dziś przez wszystkie przypadki. Mówią o tym aktywiści, politycy, a nawet reklamodawcy. Na różnym poziomie ogólności (lub, jak kto woli, szczegółowości). Nagłośnienie tych tematów niewątpliwie uruchamia proces zmian, ale też powoduje szum informacyjny, w którym perspektywa makro przysłania często perspektywę mikro. Co konkretnie kryje się za tymi ważnymi hasłami, co oznaczają dla jednostki, dla mnie?

W cyklu TO NIE FIKCJA zaprezentujemy 12 filmów, które przekładają te hasła na konkretną rzeczywistość. Te doskonałe, rzetelnie zrealizowane dokumenty nie krzyczą, nie agitują. Pokazują jak jest i zostawiają przestrzeń do naszego własnego namysłu.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej