Going. | Koncert kandydata Konkursu Chopinowskiego - Adam Goździewski - Sala Koncertowa Fryderyk

Koncert kandydata Konkursu Chopinowskiego - Adam Goździewski

19:00 | Wtorek, 21 stycznia 2020

Sala Koncertowa Fryderyk

Koncert

35 zł

35 zł

Koncert polskiej kandydatki na XVIII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina.

Adam Goździewski - pianista urodzony w 1996 roku w Łodzi. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Skierniewicach, w klasie prof. Anny Grzegorkiewicz-Ciesielskiej, oraz Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Zenona Brzewskiego w Warszawie. Obecnie jest studentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie fortepianu prof. Joanny Ławrynowicz-Just oraz w klasie kameralistyki prof. Krystyny Makowskiej-Ławrynowicz.

Jest laureatem międzynarodowych konkursów pianistycznych w Estonii (Narwa, Grand Prix, EMCY Prize, 2014), Macedonii (Ochryda, Grand Prix i Złoty Medal, 2014), Polsce, Rosji, Słowenii, na Ukrainie i we Włoszech. W 2017 roku otrzymał trzecią nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Artur Rubinstein in Memoriam w Bydgoszczy, piątą nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie NIFC w Gdańsku, a także tytuł laureata Estrady Młodych 51. Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku.

Jako solista i kameralista koncertował w Polsce, a także w Düsseldorfie, Genewie, Gifu, Hammamatsu, Mediolanie, Moskwie, Oslo, Paryżu, Szanghaju, Tallinnie, Tiranie. Wystąpił z recitalami w ramach Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku i festiwali chopinowskich w Antoninie i Dusznikach-Zdroju oraz w Łazienkach Królewskich w Warszawie, a także podczas festiwali zagranicznych: Chopin Festival in der Kartause w Gaming w Austrii i Chopin au Jardin du Luxemburg w Paryżu.

Nagrania jego występów były transmitowane przez Polskie Radio, Radio France Musique oraz Estońskie Radio i Telewizję (ERR). Z zamiłowaniem uprawia muzykę kameralną. Z wielką pasją oddaje się również wykonawstwu historycznemu, grając na klawesynie oraz na fortepianach z epoki. W 2019 roku otrzymał wyróżnienie na Ogólnopolskim Konkursie Klawesynowym im Wandy Landowskiej w Poznaniu.

Wielokrotnie nagradzany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia artystyczne.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej