Going. | Robert Piotrowicz - Czuła jest noc

Po sześciu (!) latach mamy przyjemność ponownie zaprosić na koncert Roberta Piotrowicza - jednego z najważniejszych twórców muzyki eksperymentalnej w Polsce. Oczywiście głównym pretekstem tej wizyty jest jego nowa, solowa płyta zatytułowana "Euzebio". Album został nagrany na syntezatorach, jednak ostateczny kształt poszczególnych utworów i obraz dźwiękowy całości daleko wykracza poza ramy elektronicznej gatunkowości. Instrument nie stanowi tu celu samego w w sobie, lecz staje się narzędziem poszerzonej formuły, budulcem bogatej przestrzennie i różnorodnej płyty.

https://robertpiotrowicz.bandcamp.com/album/euzebio

"Ciało Euzebia odnaleziono całe pokryte błotem. Z przemoczonych, małych urządzeń, które miał przytroczone do kończyn wciąż dobywał się jakiś dźwięk. Ni to mowa, ni to mruczący spong. Nagle mlasnął jakiś kumak, czy horychwistka, on znów się poderwał i zaczęło się od nowa” (Mircea Eliade - Euzebio, człowiek, który nie istniał, a targał borem)

________________

Robert Piotrowicz

Artysta dźwiękowy, kompozytor, improwizator, współzałożyciel Musica Genera Festival oraz wytwórni Musica Genera. Oprócz płyt solowych ma w dorobku także wydawnictwa nagrane z C. Spencerem Yeh, Kevinem Drummem, Jérômem Noetingerem, Burkhardem Stanglem i Anną Zaradny.

Jest autorem słuchowisk, instalacji, muzyki teatralnej, współpracuje z innymi artystami przy formach audiowizualnych i spektaklach. Regularnie występuje na licznych festiwalach na całym świecie. Podczas koncertów tworzy nasycone i pełne detali formy, korzystając z syntezatora analogowego i komputera. Jego muzyce równie blisko jest do współczesnej kompozycji elektroakustycznej, jak i do sound artu.

http://robertpiotrowicz.bandcamp.com

http://robertpiotrowicz.net

________________

Czuła jest noc

ul. Kolejowa 8, 53-508 Wrocław

16.02.2020 (niedziela)

godz. 20:00

bilety: 20 zł

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej