Going. | Medytacje w muzeum: szczęście - Muzeum Sztuk Użytkowych - Oddział Muzeum Narodowego

Obcowanie ze sztuką często służy wewnętrznemu wyciszeniu, w czym zbliżone jest do medytacji. Chcąc połączyć te dwie drogi poznawania wewnętrznego świata swoich myśli i uczuć, stworzyliśmy cykl „Medytacje w muzeum”. Każde ze spotkań krążyć będzie wokół wybranego dzieła z kolekcji MSU związanego z tematem rozwoju duchowego. Tym razem będzie to średniowieczny sygnet mieszczański, a hasłem przewodnim stanie się dla nas szczęście. Po wysłuchaniu krótkiej historii przejdziemy do półgodzinnej medytacji.
Nie proponujemy żadnej konkretnej ścieżki czy techniki, chcielibyśmy jedynie stworzyć przestrzeń do wspólnego pobycia razem i wyciszenia się w piątkowe popołudnie. Zapraszamy zarówno osoby, które nie praktykują, a chciałyby zacząć, a także tych, którzy już medytują. Zachęcamy do założenia wygodnego stroju. Poduszki do medytacji będą dostępne w muzeum.

Do medytacji zaprasza Marzena Prusińska (od 2015 roku praktykująca medytację Vipassana), a o obiektach opowiadać będzie Aleksandra Podżorska (MSU).

Kolejne spotkania z cyklu MEDYTACJE W MUZEUM:
21.02.2020 | pokora
06.03.2020 | przekraczanie granic
24.04.2020 | prawo do tajemnicy
22.05.2020 | przepływ energii

WSTĘP:
bilet normalny - 3 zł
bilet ulgowy - 2 zł

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej