Going. | Kropka po kropce jak Aborygeni - Muzeum Azji i Pacyfiku

Kropka po kropce jak Aborygeni

10:15 | Sobota, 18 stycznia 2020

Muzeum Azji i Pacyfiku

Warsztat

25 zł

25 zł

Zapraszamy na warsztaty rodzinne "KROPKA PO KROPCE JAK ABORYGENI".

Malarstwo kropkowe było tworzone przez rdzennych mieszkańców Australii – Aborygenów. Jest ono zagadkowe, pełne symboli, często zrozumiałych jedynie dla artystów i ich plemion. Zachwyca sposobem przedstawiana świata – zwierzęta często wyglądają jakby były prześwietlone promieniami rentgena, a cała kompozycja malowana z perspektywy lotu ptaka.

W trakcie zajęć uczestnicy nie tylko poznają technikę plastyczną, lecz także symbolikę przedstawień, która jest ukryta głęboko pod powierzchnią farby. Owocem zajęć będą bumerangi z doczepionymi magnesami, które mogą potem ozdobić lodówkę lub ścianę.

W trakcie zajęć prowadzący przedstawią obecną sytuację w Australii i wspólnie z uczestnikami zastanowią się, jak możemy pomóc zwierzętom – ofiarom katastrofalnych pożarów.

Informacje praktyczne:
Warsztaty odbędą się w sobotę 18 stycznia .
10.15 - pierwsza grupa
12.15- druga grupa

Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-12 lat.
Wstęp 25 zł (bilet rodzinny dla dziecka i opiekuna; dla drugiego i kolejnego dziecka – 15 zł).

Liczba miejsc jest ograniczona. Przyjmujemy zapisy na warsztaty wyłącznie drogą mailową, prosimy wysyłać zgłoszenia na adres: dorotapasek@muzeumazji.pl

W tytule maila prosimy wpisać KROPKA PO KROPCE JAK ABORYGENI. W zgłoszeniu proszę podać wiek dziecka oraz godzinę warsztatów.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej