Going. | Spotkanie z Katarzyną Kłosińską i Michałem Rusinkiem - Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu

Spotkanie z Katarzyną Kłosińską i Michałem Rusinkiem

18:30 | Środa, 19 lutego 2020

Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu

Spotkanie

5 zł

5 zł

ZAMEK CZYTA
„DOBRA ZMIANA. (CZYLI JAK SIĘ RZĄDZI ŚWIATEM ZA POMOCĄ SŁÓW)”. SPOTKANIE Z KATARZYNĄ KŁOSIŃSKĄ i MICHAŁEM RUSINKIEM
Prowadzenie: Piotr Śliwiński
19.02.2020 g. 18 Sala Wielka / bilety: 5 zł

A jak antypolski, E jak element animalny, D jak demon postępu, M jak mordy zdradzieckie – brzmi niepokojąco? A może już przywykliśmy?
„Dobra zmiana (czyli jak się rządzi światem za pomocą słów)” to wynik wnikliwych obserwacji i badań prowadzonych przez Katarzynę Kłosińską i Michała Rusinka w latach 2015-2019 układający się w słownik języka władzy tego okresu. Język rządzących nie tylko przenika do naszej mowy codziennej, ale również kreuje naszą rzeczywistość. Może być źródłem żartu, ale też źródłem przemocy. Autorzy z językoznawczą dociekliwością odkrywają, co kryje się za najpopularniejszymi z używanych przez władzę słów i jak wpływają one na naszą codzienność i postrzeganie świata. /opis wydawcy/

dr hab. KATARZYNA KŁOSIŃSKA – językoznawczyni, pracownik naukowy Wydziału Polonistyki UW, przewodnicząca Rady Języka Polskiego PAN. Prowadzi audycję „Co w mowie piszczy?” w radiowej Trójce.
dr hab. MICHAŁ RUSINEK – pracownik naukowy Wydziału Polonistyki UJ, członek Rady Języka Polskiego PAN. Specjalizuje się w retoryce. Autor wielu bestsellerów, m.in. „Nic zwyczajnego” i „Pypciów na języku".

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej