Going. | Harlekin na klarnet solo. K. Stockhauzen - Teatr Praska 52

Harlekin na klarnet solo. K. Stockhauzen

19:00 | Niedziela, 23 lutego 2020

Teatr Praska 52

Teatr

Free

Free

25 lutego cały świat świętuje narodziny komedii dell'arte. W Krakowie obchodzimy ten szczególny dzień już po raz jedenasty.

Komedia dell'arte jest nieustannie źródłem inspiracji w sztuce, jej wpływy przejawiają się nie tylko w teatrze i dramacie, ale także w tańcu, muzyce oraz sztukach plastycznych i wizualnych. Tegoroczna edycja będzie poświęcona postaci Arlekina - najbardziej rozpoznawalnej spośród wszystkich masek komedii.

Harlekin na klarnet solo (1975) Karlheinza Stockhausena to przykład utworu scenicznego, trwającego 45 minut, który łączy w sobie elementy teatralne i muzyczne. Wykonanie dzieła wymaga od wykonawcy poza przygotowaniem tekstu muzycznego, również umiejętności tanecznych, aktorskich oraz pantomimicznych. Nazwa kompozycji budzi skojarzenia z włoską komedią dell’arte i jej najbardziej charakterystyczną postacią – Arlekinem.
Siedem części granych attaca ukazuje różnorodność charakteru postaci i muzyki zarazem, od motywów lirycznych, zabawnych po dramatyczne. Barbara Borowicz pracowała nad interpretacją tego utworu z klarnecistką Suzanne Stephens oraz aktorką specjalizującą się w wykonawstwie komedii dell’arte – Agnieszką Cianciarą-Fröhlich.

Wystepuje: Barbara Borowicz- klarnet
czas trwania: 45 minut

Bezpłatne wejściówki do pobrania:
https://evenea.pl/event/dnikomedii2/

Szczegóły na: www.dnikomedii.pl

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej