Going. | Proxima - pokaz przedpremierowy - Kino Pod Baranami

Proxima - pokaz przedpremierowy

19:00 | Środa, 22 stycznia 2020

Kino Pod Baranami

Film

17/24zł

17/24zł

PROXIMA (reż. Alice Winocour)
- pokaz przedpremierowy w Kinie Pod Baranami

środa, 22 stycznia 2020, godz. 19.00

Zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu „Proxima” w reżyserii Alice Winocour (scenarzystka filmu Mustang) z Evą Green i Mattem Dillonem w rolach głównych.


PROXIMA | Proxima
reż. Alice Winocour, Francja/Niemcy 2019, 107'
(in French, German, Russian and English with Polish subtitles)

Sara (Eva Green) jest astronautką. Jako jedyna kobieta bierze udział w wyczerpującym szkoleniu Europejskiej Agencji Kosmicznej. Każdego dnia pod kontrolą maszyn i specjalistów, poddana ekstremalnym warunkom, jakie panują na statku kosmicznym, ćwiczy wytrzymałość swojego organizmu. Jej codzienność to nie tylko mordercze treningi, ale również ciągłe udowadnianie męskiej części załogi, że zasługuje na miejsce w zespole. W domu zrzuca skafander i jest mamą 7-letniej Stelli.

Kiedy zostaje wybrana na członka załogi misji „Proxima", jej dotychczasowe życie zaczyna się komplikować. Jako astronautka jest gotowa, by spełnić swoje marzenia i polecieć w kosmos, jako mama boi się rozłąki z córką. Każda decyzja jest dobra i zła jednocześnie. Wyprawa w kosmos czasami okazuje się mniejszym wyzwaniem niż zwykłe życie na Ziemi.


// Sarah is a French astronaut training at the European Space Agency in Cologne. She is the only woman in the arduous program. She lives alone with Stella, her eight-year-old daughter. Sarah feels guilty that she cannot spend more time with her child. Her love is overpowering, unsettling. When Sarah is chosen to join the crew of a year-long space mission called Proxima, it creates chaos in the mother-daughter relationship.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej