Going. | Twórcza RzeczyWistość – warsztaty rodzinne - Muzeum Warszawy

Twórcza RzeczyWistość – warsztaty rodzinne

25.01 - 27.06

Muzeum Warszawy

Warsztat

Free

Free

Tu poznajemy i badamy wybrane rzeczy z kolekcji Muzeum. Przez ćwiczenia i zabawy, zagadki i pytania zachęcamy do tworzenia.
Dopasowujemy zajęcia do naturalnych potrzeb dziecka – eksperymentowania i fantazji. Mamy dla Was nietypowe narzędzia i pokazujemy ciekawe techniki plastyczne. Z tych zajęć wszyscy wychodzą zainspirowani!

DLA KOGO: dla rodzin z dziećmi w wieku 2,5–5 lat
CZAS TRWANIA: maksymalnie 60 minut
WSTĘP: 10 zł/dziecko (dorosły opiekun: wstęp wolny)
MIEJSCE SPOTKANIA: kasy w kamienicy nr 42

_____
W co się ubierzesz?
25 stycznia, godz. 10.00, 12.00 i 15.00

Strój ma znaczenie! Porównamy ubrania z różnych epok – kto mógł je nosić, co chciał podkreślić, a co ukryć? Zastanowimy się także nad znaczeniem kolorów naszych ubrań – jakie uczucia wywołują? Do jakich okoliczności najlepiej pasują? Zostaniemy też projektantami oraz projektantkami mody i sami wymyślimy pasujące do nas stroje.

_____
Maski karnawałowe
22 lutego, godz. 10.00, 12.00 i 15.00

W zakamarkach Muzeum Warszawy kryją się fantazyjne postacie. Podczas zajęć postaramy się odnaleźć jak najwięcej z nich! Zobaczymy, czy uśmiechają się szeroko, czy może układają usta w podkówkę. Co oznaczają te różne miny? Na koniec przygotujemy maski karnawałowe inspirowane rzeczami warszawskimi.

_____
Kula i inne kształty
28 marca, godz. 10.00, 12.00 i 15.00

Przesuwa się czy toczy? Ucieka czy jest nieruchomy? Gdzie ma górę a gdzie dół? Zabawy sensoryczne pomogą nam zbadać kształty różnych przedmiotów. Do czego może służyć kula? Jak ją okiełznać? Pomyślimy o tym podczas konstrukcyjnej zabawy plastycznej.

_____
Co by było, gdyby chmury były jadalne?
25 kwietnia, godz. 10.00, 12.00 i 15.00

Okrągłe, kłębiaste, pierzaste, przybierają różne kształty, każdy potrafi w nich dostrzec coś innego. A co by było gdyby … chmury były jadalne? Czy kolor i smak byłyby powiązane? Inspiracji poszukamy w Gabinecie Widoków Warszawy.

_____
Dom – kamienica – wieżowiec
23 maja, godz. 10.00, 12.00 i 15.00

Jakie budynki znajdziemy w mieście? Czy wszystkie służą do mieszkania? W muzealnych gabinetach poszukamy tych najwyższych. Podczas zabawy sensorycznej będziemy też badać zagadnienie skali. Na koniec wspólnymi siłami stworzymy papierowy wieżowiec.

_____
Suwenir
27 czerwca, godz. 10.00, 12.00 i 15.00

Muzeum pełne jest pamiątkowych rzeczy. Podczas zabawy poszukamy takich, które mogłyby być upominkami przywiezionym z podróży. Przygotowane zadania z pamiętania pomogą w odkrywaniu historii przedmiotów. Na koniec zaprojektujemy własne warszawskie suweniry.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej