Going. | Zimowisko Filmowe - Kino Agrafka

Zimowisko Filmowe

10:30 | Wtorek, 28 stycznia 2020

Kino Agrafka

Film

15 zł

15 zł

❄ZIMOWISKO FILMOWE W AGRAFCE 2020❄
❄❄❄27 stycznia- 7 lutego 2020❄❄❄

Kino Agrafka zaprasza młodych Widzów do wspólnego spędzenia zimowych ferii przed kinowym ekranem.


27 stycznia | poniedziałek
10:30 BARANEK SHAUN. FARMAGEDDON
13:00 ŚNIEŻNA PACZKA ( na zdj.)

28 stycznia | wtorek
10:30 ŚNIEŻNA PACZKA
13:00 SZYBCY I ŚNIEŻNI

29 stycznia | środa
10:30 MARONA. PSIA OPOWIEŚĆ
13:00 BARANEK SHAUN. FARMAGEDDON

30 stycznia | czwartek
10:30 BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI. PIERWSZA TAJEMNICA
13:00 ŚNIEŻNA PACZKA

31 stycznia | piątek
10:30 SZYBCY I ŚNIEŻNI
13:00 CHŁOPIEC I WILK

3 lutego | poniedziałek
10:30 URWIS
13:00 CHŁOPIEC I WILK

4 lutego | wtorek
10:30 CHŁOPIEC I WILK
13:00 URWIS

5 lutego | środa
10:30 DZIECI Z BULLERBYN
13:00 CHŁOPIEC I WILK

6 lutego | czwartek
10:30 URWIS
13:00 URWIS
7 lutego | piątek
10:30 CHŁOPIEC I WILK
13:00 URWIS

Bilety: 15 zł

O filmach:

❄BARANEK SHAUN. FARMAGEDDON | Shaun the Sheep Movie: Farmageddon
reż. Will Becher, Wlk. Brytania/USA/Francja 2019, 86’

Przed barankiem Shaunem i jego stadkiem otwierają się gwiezdne wrota wiodące wprost do międzyplanetarnej przygody, gdy na ich farmie ląduje obdarzona niesłychanymi mocami i nieodpartym urokiem przybyszka z odległej galaktyki. Shaun będzie musiał pomóc jej odnaleźć odległy dom i umknąć stąpającej jej po piętach tajnej organizacji. Czy uda mu się zapobiec Farmageddonowi i w towarzystwie kosmatych kosmonautów powrócić na ukochaną farmę?

❄ŚNIEŻNA PACZKA | Arctic Justice
reż. Aaron Woodley, Wlk. Brytania/Kanada/Korea Płd./USA/Indie/Chiny/Japonia 2019, 92’

Porywająca komedia o przygodach arktycznego lisa i jego polarnych przyjaciół, którzy muszą połączyć siły w walce z podbiegunowym złoczyńcą. Swifty, polarny lis, pracuje na arktycznej poczcie, ale marzy skrycie o karierze psa-kuriera, która zwyczajowo przypisana jest psom husky.

❄SZYBCY I ŚNIEŻNI | Recetime
reż. Benoit Godbout, Jean-François Pouliot, Kanada 2019, 89’

Zwycięzca wyścigu saneczkowego może być tylko jeden. Czy pomysłowemu Frankiemu uda się pokonać pewnego siebie Zaca, który nie ma skrupułów, by oszukiwać podczas rywalizacji?
Trwają przygotowania do corocznego wyścigu saneczkowego. Frankie, nieco szalony naukowiec, obmyśla koncepcję pojazdu, który ma zapewnić zwycięstwo jego drużynie. Kiedy maszyna niespodziewanie rozpada się tuż przed linią mety, nikt nie może uwierzyć, że stały za tym błędy w konstrukcji. Wynalazca wspólnie z kolegami odkrywa, że to sprawka Zaca – zarozumiałego i nieco tajemniczego zawodnika, który w międzyczasie dołączył do stawki wyścigu. Frankie pragnie rewanżu i ponownego, tym razem uczciwego rajdu. Wraz z drużyną wiernych przyjaciół zrobią wszystko, by skonstruować jeszcze szybszy pojazd i wygrać rywalizację z oszustem! Błyskotliwa animacja udowadnia, że niema rzeczy niemożliwych dla grupy pogodnych i zdeterminowanych, choć nie zawsze zgodnych przyjaciół.

❄MARONA. PSIA OPOWIEŚĆ | L'extraordinaire voyage de Marona
reż. Anca Damian, Francja/Rumunia/Belgia 2019, 92’

Niezwykła podróż przez życie widziana oczami psa. Marona jest pięknym kundelkiem, który nie ma szczęścia do właścicieli. Jak wygląda świat z psiej perspektywy?
Piękna, wielorasowa suczka Marona trafia w ręce coraz to nowych właścicieli. Świat ludzi bywa jednak skomplikowany, czasem aż za bardzo dla małego psa, który nie chce niczego oprócz kochającego ją człowieka. Każdy z napotkanych przez kundelkę ludzi nadaje jej nowe imię: akrobata Manole nazywa ją Aną, robotnik Istvan – Sarą, dziewczynka Solange – Maroną. Niestety żaden z domów nie jest na tyle odpowiedzialny, by suczka mogła zagościć w nim na stałe. A gdyby ludzie byli tak samo zależni od zwierząt, jak one od nich?
Film jest zapierającą dech w piersiach, dynamiczną i wzruszającą historią opowiedzianą z psiej perspektywy. Skłania widza do myślenia o tym, jacy jesteśmy wobec innych stworzeń.


❄BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI. PIERWSZA TAJEMNICA | LasseMajas detektivbyrå - Det första mysteriet, reż. Josephine Bornebusch, Szwecja 2018, 89’

Pierwsze zlecenie dla Detektywistycznego Biura Lassego i Mai! Przed rozpoczęciem ważnego konkursu, w szkole w Valleby, znika cenna nagroda. Czy dzieciom uda się ją odnaleźć?
Bohaterowie popularnej serii filmów otrzymują pierwsze poważne zlecenie. Konkurs Hammarabi ma szansę stać się wielkim wydarzeniem w szkole w Valleby. Nagrodą jest starożytna księga, w której spisano zasady rozwiązywania sporów. Tuż przed rozpoczęciem konkursu książka znika w tajemniczych okolicznościach. Bez niej konkurs nie może się odbyć! Uczniowie szykowaliby się na próżno, a w dodatku szkoła straciłaby swój prestiż. Od początku zaangażowani w sprawę Lasse i Maia podejmują próbę odnalezienia zguby. Energiczna i przebojowa dziewczynka jest zupełnym przeciwieństwem nieśmiałego Lasse. Czy dzieci dojdą po nitce do kłębka do finału sprawy i jak w rozwiązaniu zagadki pomoże im biała gołębica?


❄CHŁOPIEC I WILK | Ma famille et le loup
reż. Adria Garcia, Francja 2019, 80’

Hugo wyjeżdża na wakacje do babci – Sary. Starsza pani mieszka samotnie w domu nad brzegiem morza, a jej największym marzeniem jest zorganizowanie hucznego przyjęcia, na które stawi się cała rodzina. Kiedy na miejsce zaczynają przybywać kolejni goście, Sara opowiada im niezwykłą historię. Według niej – w dzień swoich 80-tych urodzin – zostanie porwana przez… wilka. Ma to być część umowy, którą ona i zwierzę zawarli wiele lat temu. Dla dorosłych cała opowieść to oczywiście tylko legenda wymyślona przez staruszkę. Jednak dzieci wierzą w każde słowo Sary i są gotowe do rozpoczęcia wielkiej i tajemniczej przygody. Wszystko po to, by powstrzymać wilka i ocalić ukochaną babcię.

❄DZIECI Z BULLERBYN | Alla vi barn i Bullerbyn
reż. Lasse Hallström, Szwecja 1986, 91’

Mieszkańcy najsłynniejszej szwedzkiej wioski zaczynają wakacje. Chociaż jest ich tylko kilkoro, o nudzie nie ma mowy. Mistrzyni, Astrid Lindgren, zadbała o to, by ich przygody były ponadczasowe.
Bullerbyn to maleńka wioska w Szwecji składająca się tylko z trzech zagród. Mieszka tam sześcioro dzieci, które dzięki swojej rezolutności codziennie przeżywają niesamowite przygody i nigdy się nie nudzą. Każde z nich ma głowę pełną niezwykłych pomysłów na to, jak spędzić wakacje w Bullerbyn – najmniejszej i najsłynniejszej wiosce na świecie. Film jest ekranizacją powieści Astrid Lindgren o tym samym tytule.


❄URWIS | Trouble
reż. Kevin Johnson, USA 2019, 87’

Urwis od szczeniaka żył w luksusie, nauczony, że na jedno szczeknięcie ma do dyspozycji służbę, miski pełne serdelków i drapanie za uchem. Niestety jego ukochana Pani po długim i szczęśliwym życiu przenosi się do wieczności, a jej spadkobiercy nie lubią czworonogów. Z dnia na dzień rozpieszczony kanapowiec Urwis traci dach nad głową i jedyną bliską osobę. Sam w dzikim, pełnym niebezpieczeństw świecie musi nauczyć się panujących tam reguł: na kogo warknąć, a komu pomerdać, w którym śmietniku szukać smacznych kąsków, a co najważniejsze – jak znaleźć prawdziwego przyjaciela. Trzeba przyznać, że sam sobie nie ułatwia zadania, bo wszystkich wokół traktuje z wyższością i niechęcią. Czeka go więc trudna szkoła życia, dopóki nie zrozumie, że zamiast pokazywać kły lepiej wyciągnąć do innych łapę. Na szczęście spotka na swojej drodze pewną początkującą piosenkarkę, która co prawda mieszkanko ma malutkie, ale serce wielkie. Ten duet będzie prawdziwym przebojem!

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej