Going. | Kacper Dudek. Ulubione trucizny - Centrum Praskie Koneser

Kacper Dudek. Ulubione trucizny

25.01 - 22.02

Centrum Praskie Koneser

Sztuka

Free

Free

Zapraszamy na spotkanie ze znakomitym artystą i jego oryginalnymi dziełami, które nikogo nie pozostawiają obojętnym!

"Ulubione trucizny" to tytuł wystawy malarstwa Kacpra Dudka zorganizowanej przez Leonarda Art Gallery w Centrum Praskim Koneser. Będzie to doskonała okazja, aby zobaczyć wybór najciekawszych prac artysty z ostatnich kilku lat.

Kacper Dudek, ur. 1971 r. w Krakowie, jest absolwentem wydziału malarstwa krakowskiej ASP. Dyplom z wyróżnieniem otrzymał w 1996 r. w pracowni Z. Grzybowskiego. W 1995 r. otrzymał stypendium im. prof. Hanny Rudzkiej-Cybis, w 1998 - nagrodę Fundacji im. Eugeniusza Gepperta. Obecnie mieszka i pracuje w Warszawie. Zajmuje się malarstwem, fotografią i ilustracją. Jego prace prezentowane były na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych, także za granicą.

To artysta wielkiego formatu - dosłownie i w przenośni. Jego mocne, ekspresyjne dzieła zwykle osiągają monumentalne rozmiary i przywodzą nieco na myśl malarstwo ścienne. Niekiedy artysta łączy je po dwa i trzy - powstają wówczas kilkumetrowe kompozycje.

Esencję malarstwa świetnie uchwycił Jacek Kawałek, pisząc:
"Jego obrazy sprawiają wrażenie obiektów materializujących energię jakiegoś gigantycznego wybuchu na powierzchni płótna".

Partnerami wystawy są: Rynek i Sztuka, Centrum Praskie Koneser oraz agencja OKK!

Wystawa potrwa do 22 lutego 2020. Będzie można oglądać ją codziennie w godzinach 12.00-18.00 (oprócz niedziel niehandlowych).

Wszystkie prezentowane na wystawie prace będzie można kupić. Zainteresowanych zachęcamy do kontaktu z Leną Szwed-Strużyńską, właścicielką Leonarda Art Gallery.
Adres e-mail: 137lestr@gmail.com

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej