Going. | Soon_51 Hanna Kaszewska / Prelude to the safe place - Fundacja Rodziny Staraków / Spectra Art Space

Soon_51 Hanna Kaszewska / Prelude to the safe place

23.01 - 21.02

Fundacja Rodziny Staraków / Spectra Art Space

Sztuka

Free

Free

SOON_51

23.01 / 21.02.2020

HANNA KASZEWSKA /
PRELUDE TO THE SAFE PLACE

Poczucie bezpieczeństwa wydaje się być jedną z ważniejszych potrzeb człowieka. Nie jest to jednak rzecz oczywista. Wynika z dotychczasowych doświadczeń i nabytych przekonań. Nie wpisuje się w raz ustalone ramy. Podlega manipulacjom. I tak, paradoksalnie, najbezpieczniejszym miejscem na świecie może okazać się małe japońskie miasteczko położone w cieniu aktywnego wulkanu, gdzie gwarantem spokoju stają się kamienne posążki. Napotykane podczas codziennych wędrówek kolejne przedstawienia pomniejszego bóstwa urastają do rangi czuwających przyjaciół. W mitologii japońskiej O-Jizo-sama jest między innymi opiekunem podróżników. Dla artystki staje się on swojego rodzaju talizmanem; poprzez utrwalenie jego wizerunków oraz ich kompulsywne powielanie jest życzeniem szczęścia i spokoju skierowanym w stronę innych.

"Prelude to the Safe Place" jest kontynuacją działań prowadzonych w trakcie rezydencji artystycznej ,,Artist in Aso" w Japonii w 2019 roku.
___

Hanna Kaszewska - urodzona w 1991 w Ostrołęce; absolwentka Akademii Sztuki w Szczecinie. Finalistka Artystycznej Podróży Hestii (2018). Jej prace pokazywane były między innymi w ramach festiwalu "Inspiracje" Trafostacji Sztuki w Szczecinie i w Kronice w Bytomiu. Jest przeciwna stawianiu sztywnych granic pomiędzy sztuką, a innymi dziedzinami życia. Artystka interdyscyplinarna, zajmuje się rysunkiem, video i instalacją.
___

SOON_ to projekt zainaugurowany przez Fundację Rodziny Staraków oraz kuratorkę Spectra Art Space Anię Muszyńską w 2013 roku, jako otwarte miejsce dla eksperymentu, dedykowane artystom, studentom i absolwentom uczelni artystycznych do 30 roku życia. Prezentowane prace uwzględniają zarówno specyfikę architektury oraz funkcji budynku Spectra, wpisując się w nurt site-specic. Wskazują również na istotne zagadnienia społeczne, odzwierciedlając stan dzisiejszych zainteresowań młodych artystów. Stanowi przestrzeń do dialogu z generacją otwartego, liberalnego świata nowych technologii i nowych metod komunikacji.

W ramach podsumowania projektu, spośród 43 artystów biorących w nim udział w latach 2013-2018, wybraliśmy 13, których premierowe prace zostały zaprezentowane na wystawie Force Field, zorganizowanej przez Fundację Rodziny Staraków w trakcie trwania Biennale Arte w Wenecji - jednego z najważniejszych festiwali sztuki współczesnej na świecie.

Fundacja Rodziny Staraków
Spectra Art Space
Bobrowiecka 6, Warszawa
www.starakfoundation.org

>> zapraszamy codziennie od 10 do 18 <<

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej