Going. | Miłość w czasach internetu - Muzeum Pana Tadeusza

Miłość w czasach internetu

16:00 | Sobota, 15 lutego 2020

Muzeum Pana Tadeusza

Spotkanie

Free

Free

Życie w czasach cyfrowej rewolucji doprowadziło do zmian w bardzo wielu sferach życia, m.in. w relacjach społecznych. Na co dzień nie zdajemy sobie sprawy z całościowego wpływu internetu na naszą sferę emocjonalną, poznawczą i moralną. Wszechobecność aplikacji do nawiązywania bliskich kontaktów (takich jak np. Tinder) doprowadza do przeobrażenia tego, w jaki sposób myślimy o drugim człowieku. Czy internet sprawi, że będziemy „inaczej kochać”? Czy przez komunikatory da się tworzyć satysfakcjonujące relacje i autentyczne więzi? Czy w drugiej dekadzie XXI w. słowo „miłość” wciąż oznacza to, co oznaczało kiedyś? Podczas kolejnego spotkania z cyklu „Współcześni romantycy” na te pytania odpowie dr Jakub Kuś, psycholog nowych technologii z Uniwersytetu SWPS.

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy:
https://bit.ly/2RDCEBj

O cyklu „Współcześni romantycy”
„Współcześni romantycy” to prowadzony od 2016 r. cykl spotkań organizowany przez Muzeum Pana Tadeusza wspólnie z Uniwersytetem SWPS. Zaproszeni goście przyglądają się zagadnieniom charakterystycznym dla kultury romantycznej, które są aktualne również dzisiaj. W sezonie 2019/2020 wykłady w Muzeum Pana Tadeusza dotyczą współczesnego rozumienia romantycznej miłości.

Prowadzący:
Jakub Kusdr Jakub Kuś – psycholog, adiunkt na Wydziale Psychologii Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu, gdzie prowadzi zajęcia z zakresu psychologii nowych technologii, psychologii osobowości, psychometrii oraz metodologii badań psychologicznych. Interesuje się głównie wpływem nowych technologii na funkcjonowanie człowieka i relacje międzyludzkie. W ostatnim czasie prowadzi badania nad przemianami w samowiedzy człowieka pod wpływem dokonanej autoprezentacji oraz nad sposobami walki z rozproszeniem odpowiedzialności w internecie. Należy do Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Społecznej, jest przewodniczącym Rady Naukowej Polskiego Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów Psychologii.

Termin i miejsce
15 lutego 2020 r., godz. 16.00–17.00
Muzeum Pana Tadeusza
Rynek 6, Wrocław

Więcej informacji:
https://bit.ly/2NLZZiV

Zapraszamy! :)

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej