Going. | Radzimir Dębski HOMMAGE Krzysztof Penderecki | Szczecin - Filharmonia w Szczecinie

Radzimir Dębski HOMMAGE Krzysztof Penderecki | Szczecin

19:30 | Poniedziałek, 25 maja 2020

Filharmonia w Szczecinie

Koncert

100 zł

100 zł

25 maja 2020, Szczecin

Radzimir Dębski Hommage Krzysztof Penderecki

Radzimir Dębski, finałowy koncert, w ramach nowego muzycznego projektu, zagra w swoim rodzinnym mieście, w przepięknej Filharmonii Szczecińskiej. Przygotował wyjątkowy program w hołdzie mistrzowi Krzysztofowi Pendereckiemu. W programie znajdą się dzieła Mistrza, utwory oryginalne inspirowane Jego muzyką a także własne kompozycje Radzimira Dębskiego.
Tym razem Radzimir Dębski - absolwent wydziału kompozycji Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie podejmie się nie lada ambitnego wyzwania. Artysta konsekwentnie stara się wykorzystać popularność zdobytą dzięki wygranej w konkursie na remix piosenki Beyoncé, czy własnej orkiestrowej interpretacji Historii Hip-Hopu, aby przyciągnąć jak największą publiczność do projektów symfonicznych. Jego poważny utwór CRUX, napisany na zamówienie Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie, przekroczył już milion wyświetleń na YouTube, co jest niezwykłym wynikiem w przypadku tego rodzaju muzyki. Na koncertach gromadzących kilkudziesięciotysięczną publiczność zawsze występował z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej, zawsze też przemycał swoje poważne kompozycje, nigdy nie godząc się na żadne artystyczne kompromisy.

Radzimir Dębski wystąpi z towarzyszeniem MyOrchestra złożonej z najzdolniejszych młodych muzyków - studentów i absolwentów najlepszych uczelni artystycznych w Polsce, wyłonionych we współpracy z Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. 

Orkiestrę poprowadzi dwóch dyrygentów: Maciej Tworek, na co dzień blisko współpracujący z Krzysztofem Pendereckim oraz Radzimir Dębski, który zadyryguje własnymi utworami, również premierowym, napisanym specjalnie na tę okazję.

Start wydarzenia: 20:30
Miejsce: Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza,
ul. Małopolska 48

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej