Going. | Oscarowy DKF Zamek - Kino Pałacowe

Oscarowy DKF Zamek

20:30 | Środa, 19 lutego 2020

Kino Pałacowe

Film

12 zł

12 zł

Jak co roku zapraszamy Was na Oscarowy DKF Zamek, na którym oglądać będziemy nominowane do Nagrody Akademii Filmowej filmy. Cztery seanse, cztery tytuły i odwieczne pytanie... który z nich zdobędzie statuetkę (albo ile?)

5.02. NA NOŻE
reż. Rian Johnson, USA, 2019, 130'

Język: angielski z polskimi napisami

Detektyw Blanc bada sprawę śmierci bogatego pisarza, głowy ekscentrycznej rodziny. Wszyscy jego krewni są podejrzani.

NOMINACJE:
Scenariusz oryginalny

12.02. HISTORIA MAŁŻEŃSKA
reż. Noah Baumbach, USA, 2019, 136'

Język: angielski z polskimi napisami

Wnikliwy i pełen empatii obraz rozpadającego się małżeństwa i wspierającej się rodziny. Reżyseria: nominowany do Oscara Noah Baumbach. W rolach głównych: Scarlett Johansson, Adam Driver, Laura Dern, Alan Alda i Ray Liotta.

NOMINACJE:
Najlepszy film
Aktor pierwszoplanowy
Aktorka pierwszoplanowa
Scenariusz oryginalny
Aktorka drugoplanowa
Muzyka

19.02. JOKER
reż. Todd Phillips, Kanada, USA, 2019, 122'

Historia jednego z cieszących się najgorszą sławą superprzestępców uniwersum DC — Jokera po raz pierwszy na wielkim ekranie. Przedstawiony przez Phillipsa obraz kultowego czarnego charakteru, Arthura Flecka (Phoenix), człowieka zepchniętego na margines, to nie tylko kontrowersyjne studium postaci, ale także opowieść ku przestrodze w szerszym kontekście.

Język: angielski z polskimi napisami

NOMINACJE:
Najlepszy film
Reżyseria
Aktor pierwszoplanowy
Scenariusz adaptowany
Zdjęcia
Montaż
Charakteryzacja
Kostiumy
Dźwięk
Montaż dźwięku
Muzyka


26.02. PARASITE
reż. Bong Joon-ho, Korea Południowa, 2019, 132'

Język: koreański z polskimi napisami

Absolutny wizjoner! Nikt inny nie kręci tak dobrych filmów rozrywkowych jak on - mówi o reżyserze „Parasite” Quentin Tarantino, jeden z jego największych fanów. Potwierdził te słowa tegoroczny Festiwal w Cannes, gdzie w walce o Złotą Palmę „Parasite” Bong Joon-ho pokonał „Pewnego razu… w Hollywood”, oczarowując jury, światową krytykę i publiczności.

„Parasite” to mistrzowska i trzymająca w napięciu opowieść, w której czworo ludzi bez przyszłości wpada na pomysł przekrętu doskonałego. Kierowca bez pracy, gospodyni bez domu, student bez kasy i dziewczyna bez perspektyw wspólnie stworzą perfekcyjny plan: jak w najkrótszym czasie stać się kimś i zająć miejsce bogaczy. W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, przechytrzą system i zawalczą o siebie. Nawet, jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między tym, co jeszcze dozwolone, a tym, co absolutnie zabronione. Bong Joon-ho pokazuje, że prawie każdy marzy o lepszym życiu, awansie i szansie na sukces. Ale tylko niektórzy – dzięki nieposkromionej wyobraźni i braku skrupułów – są w stanie po to wszystko sięgnąć.

„Parasite” to pełen dzikiego humoru i nieoczekiwanych zwrotów akcji thriller o ludziach, którzy nigdy nie mieli się spotkać – biednych i bogatych, tych naprawdę uprzywilejowanych i tych zepchniętych do rynsztoków. Nowy film twórcy przebojów „Okja” i „Snowpiercer: Arka przyszłości” to wielki hit światowego kina i prawdziwy filmowy rollercoaster.

NOMINACJE:
Najlepszy film
Reżyseria
Scenariusz oryginalny
Najlepszy film międzynarodowy
Montaż
Scenografia

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej