Going. | 2. Festiwal ClassiX | LLovage / Sebastian Wypych [ZMIANA DATY] - Brodnicki Dom Kultury

2. Festiwal ClassiX | LLovage / Sebastian Wypych [ZMIANA DATY]

19:00 | Czwartek, 5 listopada 2020

Brodnicki Dom Kultury

Koncert

20 zł

20 zł

W dniach 5-8 listopada 2020r Brodnicę opanuje Sztuka w najlepszym wydaniu. Muzyka klasyczna, elektroniczna, jazzowa i współczesna, dopełniona nowoczesnym obrazem visual art. Wybitne nazwiska, najnowsze projekty artystyczne i szereg wydarzeń towarzyszących. ClassiX to nowa jakość na europejskim rynku festiwalowym. Warto być!

Drugi dzień Festiwalu to święto muzyki elektroniczno-eksperymentalnej. SEBASTIAN WYPYCH - kontrabasista, kierownik artystyczny m.in. SawarS Tango Orquesta podróżował po Polsce i nagraną przez siebie na telefon komórkowy tradycyjną muzykę ludową, włożył we współczesne ramy technik audiowizualnych. W ten sposób powstał nowatorski projekt „Polska Enter”, który łączy źródłowy folk z elektroniką, kontrabasem i multimediami.

Drugi koncert tego wieczoru to elektryzująca podróż w głąb rytmu. „Llovage” (tłum. lubczyk) to najbardziej niemożliwy duet elektroniczny na kontrabas i perkusję. Starannie ważąc proporcje, jak podczas przygotowywania mieszanki ziół, OLO WALICKI i JACEK PROŚCIŃSKI stworzyli formułę autorskiego organizmu elektro-akustycznego. W czasie rzeczywistym realizują warstwę produkcji elektronicznej live, wykonując jednocześnie klasyczne partie kontrabasu i perkusji - chwilami brzmią więc jak kwintet lub sekstet. Misternie usnute kompozycje i spektakularne części aranżowane muzycy dopełniają pakietem autorskich sampli dźwiękowych, w których wystąpili m.in.: Kira Boreczko-Dal, sopran oraz Mikołaj Trzaska, instrumenty stroikowe. Struktura utworów na płycie pozostawia miejsce na improwizację i swobodną interpretację kompozycji.

ABOUT CLASSIX 2020
Festiwal ClassiX to cztery dni, osiem koncertów, 55 artystów i szereg wydarzeń towarzyszących w czterech tzw. strefach festiwalowych: kawiarnianej, warsztatowej, klimatycznej oraz beauty z klasyczno-futurystycznym pokazem mody. Motywem przewodnim drugiej edycji jest "piękno poprzez zniekształcenie", wyrażone muzyką, światłem, obrazem i modą. Program festiwalu skonstruowany jest w sposób przekrojowy – klasyczny koncert orkiestry kameralnej zestawiony jest ze współczesnym performancem Big Bandu z towarzyszeniem wizualizacji live, nurtem muzyki modern classic, duetem elektronicznym na kontrabas i perkusję czy koncertem tradycyjnej muzyki ludowej prezentowanej z wykorzystaniem współczesnych technik audiowizualnych.

fb @brodnicaclassix

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej