Going. | 2. Festiwal ClassiX | Hania Rani&Dobrawa Czocher [ZMIANA DATY] - Brodnicki Dom Kultury

2. Festiwal ClassiX | Hania Rani&Dobrawa Czocher [ZMIANA DATY]

19:00 | Czwartek, 5 listopada 2020

Brodnicki Dom Kultury

Koncert

20 zł

20 zł

W ostatni weekend marca Brodnicę opanuje Sztuka w najlepszym wydaniu. Muzyka klasyczna, elektroniczna, jazzowa i współczesna, dopełniona nowoczesnym obrazem visual art. Wybitne nazwiska, najnowsze projekty artystyczne i szereg wydarzeń towarzyszących. ClassiX to nowa jakość na europejskim rynku festiwalowym. Warto być!

Duet Hani Rani (fortepian) i Dobrawy Czocher (wiolonczela) to doskonały dowód na to, że muzyka instrumentalna ma rację bytu na współczesnej scenie muzycznej i gromadzi wokół siebie co raz szerszy krąg słuchaczy. Gatunek, który tworzą dziewczyny można określić jako co raz prężniej rozwijający się gatunek "modern classic" reprezentowany przez takich artystów jak np. Nils Frahm, Olafur Arnalds, czy Max Richter. Muzyka, którą proponują dziewczyny to przede wszystkim duża dawka emocji oraz brak granic stylistycznych. Pomimo klasycznego wykształcenia, duet nie zamyka się na inne gatunki, przemycając rożne style muzyczne do swoich kompozycji. Ta uniwersalność oraz szczerość, jaka przemawia przez ich interpretacje, zyskuje wielbicieli w najróżniejszym wieku, o rożnych preferencjach muzycznych. Niezapomnianych wrażeń dostarczy towarzysząca artystkom wizualizacja autorstwa Bartka Wójcickiego z Pushka Studio.

ABOUT CLASSIX 2020
Festiwal ClassiX to cztery dni, osiem koncertów, 55 artystów i szereg wydarzeń towarzyszących w czterech tzw. strefach festiwalowych: kawiarnianej, warsztatowej, klimatycznej oraz beauty z klasyczno-futurystycznym pokazem mody. Motywem przewodnim drugiej edycji jest "piękno poprzez zniekształcenie", wyrażone muzyką, światłem, obrazem i modą. Program festiwalu skonstruowany jest w sposób przekrojowy – klasyczny koncert orkiestry kameralnej zestawiony jest ze współczesnym performancem Big Bandu z towarzyszeniem wizualizacji live, nurtem muzyki modern classic, duetem elektronicznym na kontrabas i perkusję czy koncertem tradycyjnej muzyki ludowej prezentowanej z wykorzystaniem współczesnych technik audiowizualnych.

fb @brodnicaclassix

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej