Going. | 2. Festiwal ClassiX | MUSIC&VISUAL PERFORMANCE [ZMIANA DATY] - Brodnicki Dom Kultury

2. Festiwal ClassiX | MUSIC&VISUAL PERFORMANCE [ZMIANA DATY]

16:00 | Czwartek, 5 listopada 2020

Brodnicki Dom Kultury

Koncert

30 zł

30 zł

W ostatni weekend marca Brodnicę opanuje Sztuka w najlepszym wydaniu. Muzyka klasyczna, elektroniczna, jazzowa i współczesna, dopełniona nowoczesnym obrazem visual art. Wybitne nazwiska, najnowsze projekty artystyczne i szereg wydarzeń towarzyszących. ClassiX to nowa jakość na europejskim rynku festiwalowym. Warto być!

Koncert finałowy to performance audiowizualny, gdzie dwudziestu siedmiu wybitnych artystów, m.in. NIKOLA KOŁODZIEJCZYK wraz z Big Bandem „Konglomerat”, NIKA LUBOWICZ, RODERIK POVEL zabiorą publiczność w niezwykle dynamiczną i zaskakującą muzyczną podróż w czasie. Podczas koncertu odbędzie się prapremiera "Symfonii Brodnickiej" autorstwa MATEUSZA KWIATKOWSKIEGO - dyrektora artystycznego Festiwalu. To widowiskowy utwór na wiolonczelę, elektronikę, głos męski i damski oraz 19-osobowy Big Band, łączący w sobie estetykę klasyczną, jazzową i współczesną. Mateusz Kwiatkowski połączył siły z młodym polskim motion designerem - BARTKIEM WÓJCICKIM, poruszającym się w obszarach nowych mediów z mocnym naciskiem na motion design, 3D wideo mapping, instalacje multimedialne i projektowanie scenografii. Muzyka jest dopełniona wizualizacją live, która w swojej tematyce ściśle nawiązuje do historii Brodnicy i odzyskania niepodległości w 1920 roku. Połączenie tych dwóch sztuk niezwykle mocno oddziałuje na słuchacza i zostawia niezapomniane wrażenia! Festiwal wpisuje się w oficjalne obchody 100. rocznicy powrotu Brodnicy do Macierzy.

ABOUT CLASSIX 2020
Festiwal ClassiX to cztery dni, osiem koncertów, 55 artystów i szereg wydarzeń towarzyszących w czterech tzw. strefach festiwalowych: kawiarnianej, warsztatowej, klimatycznej oraz beauty z klasyczno-futurystycznym pokazem mody. Motywem przewodnim drugiej edycji jest "piękno poprzez zniekształcenie", wyrażone muzyką, światłem, obrazem i modą. Program festiwalu skonstruowany jest w sposób przekrojowy – klasyczny koncert orkiestry kameralnej zestawiony jest ze współczesnym performancem Big Bandu z towarzyszeniem wizualizacji live, nurtem muzyki modern classic, duetem elektronicznym na kontrabas i perkusję czy koncertem tradycyjnej muzyki ludowej prezentowanej z wykorzystaniem współczesnych technik audiowizualnych.

fb @brodnicaclassix

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej