Going. | Prawda czy mit? Eksperci objaśniają nowe trendy żywieniowe - Muzeum Warszawy

Prawda czy mit? Eksperci objaśniają nowe trendy żywieniowe

18:00 | Środa, 1 kwietnia 2020

Muzeum Warszawy

Jedzenie

5 zł

5 zł

W ostatnich latach wzrasta zainteresowanie zdrowym odżywianiem i trybem życia, a niektóre z metod wzbudzają spore kontrowersje. Trudno dziś sprawdzić prawdziwość informacji i odróżnić profesjonalistów od osób bez odpowiednich kwalifikacji.

Oddamy głos ekspertom, którzy wyjaśnią wątpliwości i zaprezentują wiarygodną wiedzę. Dzięki temu łatwiej zweryfikujesz najnowsze trendy.

Spotkania odbywają się w środy (raz w miesiącu), o godz. 18.00

Muzeum Farmacji, ul. Piwna 31/33.
Wstęp: 5 zł

KALENDARIUM SPOTKAŃ:

29 stycznia (środa), godz. 18.00
O żywności ekologicznej.
Odpowiemy sobie na pytanie czy warto kupować żywność ekologiczną. Poznamy ramy prawne dotyczące jej produkcji. Dowiemy się czy każda żywność nazywana ekologiczną, faktycznie taką jest. Nauczymy się jak rozpoznać w sklepie produkty ekologiczne i jaki mają wpływ na zdrowie człowieka. Czy oznaczenia na etykietach eko, bio i organic oznaczają to samo.

więcej na https://bit.ly/30F1DYJ
__________
26 lutego (środa), godz. 18.00
Cukier czy słodziki
Dowiemy się, że cukier to składnik nie tylko słodyczy i słodkich gazowanych napojów, jest on dodawany do pozornie zdrowych produktów. Znajduje się też w wędlinach, sosach, gotowych daniach obiadowych. Nauczymy się również, jak czytać etykiety produktów spożywczych, pod jakimi nazwami kryje się cukier, jak odróżnić cukier dodany od występującego naturalnie. Jak racjonalnie się odżywiać, aby w dobie wysoko przetworzonej żywności nie jeść za dużo cukru.

więcej na https://bit.ly/3atvEPO
__________
11 marca (środa), godz. 18.00
Cała prawda o mleku
Mleko i produkty mleczne są stałym elementem naszej diety. Dowiemy się czy możemy spożywać je bez żadnych ograniczeń. Jakie mają właściwości i czy mogą powodować choroby. Czy i jaki wpływ niedobory tych produktów mają na możliwość wystąpienia osteoporozy. Poznamy również alternatywne źródła wapnia w diecie człowieka.

więcej na https://bit.ly/2ukiJ1X
__________
01 kwietnia (środa), godz. 18.00
Witamina C prawo czy lewoskrętna
__________
06 maja (środa), godz. 18.00
Pleśń w diecie szkodliwa czy pożyteczna
__________
17 czerwca (środa), godz. 18.00
Jedzenie jak narkotyk

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej