Going. | Enchanted Hunters, Red Emprez | Białystok - FOMO klub

Enchanted Hunters, Red Emprez | Białystok

20:00 | Sobota, 22 lutego 2020

FOMO klub

Koncert

20 zł

20 zł

Enchanted Hunters to duet znakomitych songwriterek Małgorzaty Penkalli i Magdaleny Gajdzicy. W 2012 r. zespół wydał swój debiut, zjawiskową „Peorię”, o charakterystycznej gęstej fakturze, nietypowych wokalnych harmoniach i pięknych melodiach. Po wydaniu Enchanted Hunters zaczęły grać koncerty w Polsce (np. festiwale OFF czy Open’er) i za granicą (Niemcy, Holandia, Islandia, Estonia, Ukraina). W 2015 r. zespół zarejestrował kilka utworów na specjalnej sesji KEXP.

W 2015 r. Enchanted Hunters otrzymały prestiżową nagrodę dla twórców muzyki filmowej Grand Prix Komeda na Festiwalu Filmowym im. Krzysztofa Komedy za muzykę do filmu „Małe Stłuczki”. W tym samym roku cztery piosenki z soundtracku do filmu ukazały się na „Little Crushes EP”.

Przez ostatni czas Enchanted Hunters pracowały nad materiałem w zupełnie nowej synth-popowej stylistyce, po raz pierwszy pisząc utwory w języku polskim. Latem 2018 Penkalla i Gajdzica ukończyły nagrywanie 10 utworów, które wyprodukowały wspólnie z Mateuszem Dankiem. Za miks płyty odpowiada Michał Kupicz (m.in. Król, Młynarski/Masecki). Album zatytułowany „Dwunasty dom” ukazał się 7 listopada 2019 nakładem Latarnia Records, a promują go single „Plan Działania” i „Pretekst”.
Mimo zupełnie nowego podejścia do brzmienia, w nowych utworach wciąż słychać charakterystyczne dla Enchanted Hunters zamiłowanie do ekwilibrystycznej polifonii, wyrafinowanych harmonii, i nieoczywistej struktury utworów, wszystko to w ramach chwytliwego i wciągającego popu, często odwołującego się do złotego brzmienia lat 80.

Red Emprez zaczęło w 2004 roku od stylistyki elektropopowej przetykanej kiczem i chiptunesowym minimalizmem.
Na kolejnych płytach zespół ewoluował w stronę synthwave i stylistyki lat 80 połączonej z transowym rytmem.
Red Emprez koncertowało na licznych festiwalach: litewskim Kunigundla Lunaria, Electro Prague Festival w Czechach, muzyka zespołu była wydana na składance odkryć Trójki "Minimax".
Duet tworzy obecnie nowy materiał, który zadebiutuje w tym roku, a część jego będzie można usłyszeć w FOMO już 22 lutego.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej