Going. | Rodzina w formie | Warsztaty rodzinne w formierni - Muzeum Łazienki Królewskie

Rodzina w formie | Warsztaty rodzinne w formierni

11:00 | Sobota, 11 lipca 2020

Muzeum Łazienki Królewskie

Warsztat

25 zł

25 zł

AKTUALIZACJA

Zapraszamy na warsztaty online dla rodzin z dziećmi w wieku 7-12 lat. W czasie zajęć wspólnie będziemy wykonywać gipsowe odlewy.

Podczas spotkania online, prowadzonego z formierni w Starej Oranżerii, uczestnicy warsztatów wspólnie obejrzą wizerunki mitologicznych dzieł z Królewskiej Galerii Rzeźby. Usłyszą, skąd się bierze gips i czym różni się od marmuru. Zapoznają się również z procesem pracy formierza i rzeźbiarza, by w ten sposób przygotować się do stworzenia własnych rzeźb z gipsu. Zobaczą także oryginalne materiały i narzędzia oraz ich zamienniki dostępne w każdym domu. Podczas warsztatów korzystać będziemy z materiałów plastycznych zawartych w "Zestawie małego formierza" (gips w torebce, foremka, odlew gipsowy, karta z opisem zestawu).

Zajęcia dostosowane są do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami sensorycznymi i intelektualnymi.

Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest wysłanie zgłoszenia, a następnie zakup "Zestawu małego formierza" w kasie w Starej Oranżerii (wtorek-niedziela, godz. 10.00-16.00).

Zestawy na warsztaty odbywające się 13 czerwca 2020 r. dostępne są w sprzedaży od 29 maja, zaś na warsztaty prowadzone 11 lipca 2020 r. - od 14 czerwca.

***
Terminy: 13 czerwca, godz. 11.00 (grupa I), godz. 12.00 (grupa II); 11 lipca godz. 11.00 (grupa I), godz. 12.00 (grupa II);
Kolejne (planowane):
8 sierpnia, 12 września, 10 października, 14 listopada, 12 grudnia
Miejsce: online
Koszty: 25 zł (obejmuje warsztaty online oraz "Zestaw małego formierza" do kupienia w Starej Oranżerii)
Wymagania techniczne: komputer z dostępem do Internetu, z kamerą internetową i mikrofonem
Zapisy: rezerwacje@lazienki-krolewskie.pl
Prowadzenie: edukatorzy Działu Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie. Warsztaty 13 czerwca poprowadzi Dorota Stelmaszczyk-Szwed, a 11 lipca - Janina Kędziora.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej