Going. | To Nie Fikcja: Obcy w Raju - Klub SPATiF

To Nie Fikcja: Obcy w Raju

19:30 | Czwartek, 20 lutego 2020

Klub SPATiF

Film

15 zł

15 zł

"Obcy w raju"
reż. Guido Hendrikx
Holandia, 2016, 72 min

Na Sycylii za murami fortecy o nazwie Europa dopiero co przybyli z krajów Afryki i Azji imigranci uczęszczają na lekcje dawane przez nauczyciela, który opowiada im o tym, jak wygląda życie na Starym Kontynencie i jak powinien przebiegać ich proces asymilacji. Edukator umiejętnie dobiera fakty, aby wzbudzić w uczniach skrajne emocje. Raz próbuje zawstydzić swoich słuchaczy, aby za chwilę podkreślić zasadność ich obecności w Europie. Ani przez chwilę nie ma wątpliwości, że relacja nauczyciela i imigrantów jest oparta na władzy. Inny sposób spojrzenia na problem masowej imigracji.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=91&v=GI9fWpx9sQk

Bilety 15PLN

***
Klub SPATiF i Against Gravity zapraszają na comiesięczny cykl pokazów filmów dokumentalnych "TO NIE FIKCJA"

Prawa człowieka, ochrona prywatności, prawa zwierząt, kryzys klimatyczny, masowa migracja, globalizm, konsumpcjonizm, populizm, bieda, solidarność społeczna, edukacja czy zdrowie, to hasła odmieniane dziś przez wszystkie przypadki. Mówią o tym aktywiści, politycy, a nawet reklamodawcy. Na różnym poziomie ogólności (lub, jak kto woli, szczegółowości). Nagłośnienie tych tematów niewątpliwie uruchamia proces zmian, ale też powoduje szum informacyjny, w którym perspektywa makro przysłania często perspektywę mikro. Co konkretnie kryje się za tymi ważnymi hasłami, co oznaczają dla jednostki, dla mnie?

W cyklu TO NIE FIKCJA zaprezentujemy 12 filmów, które przekładają te hasła na konkretną rzeczywistość. Te doskonałe, rzetelnie zrealizowane dokumenty nie krzyczą, nie agitują. Pokazują jak jest i zostawiają przestrzeń do naszego własnego namysłu.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej