Going. | Dzikie Łabędzie - Teatr Groteska - Sala Kopułowa

„Dzikie Łabędzie" jest jednym z najbardziej znanych utworów Hansa Christiana Andersena. Ta poetycka, nasycona elementami grozy baśń, to historia braci królewiczów i ich siostry Elizy, skrzywdzonych przez złą macochę.
Dziewczyna zostaje oszpecona, a jedenastu braci zamienionych w dzikie łabędzie. Dzięki poświęceniu siostry bracia odzyskają ludzką postać. Ale by ich uratować, bohaterka musi przejść wiele trudnych prób, wyrzec się wszystkiego co ma, narazić na śmieszność, znosić ludzkie szyderstwa i zawiść, a nawet otrzeć się o śmierć.
„Dzikie Łabędzie" to baśń o wytrwałości, o nieustępliwym dążeniu do szlachetnego celu i o ostatecznym zwycięstwie nad złem. W historii Elizy gotowej zrobić wszystko dla uratowania braci, można się doszukać analogii do dziejów Kaja i Gerdy, ale ta opowieść Andersena jest chwilami bardziej mroczna od „Królowej Śniegu”.
W przedstawieniu „Dzikie Łabędzie" prastare elementy i motywy baśniowe zostają pokazane we współczesnej scenicznej formie zawierającej ciekawe rozwiązania inscenizacyjne, oparte na animacji.
Spektakl dla dzieci od 7 lat.

Reżyser: Jerzy Bielunas

Obsada: Małgorzata Hachlowska jako Królowa Macocha, Rosochata, Gabriela Oberbek jako Dama Dworu, Żabiocha, Karolina Lichocińska jako Eliza, Jarosław Kozielski jako Jedenastu Braci, Bartłomiej Olszewski jako Lokaj, Żabioch, Lech Walicki jako Król, Kat, Bartosz Watemborski jako Ekscelencja, Książę jako Tomasz Frąszczak.

Autor: Hans Christian Andersen
Data premiery: 2020-02-15
Gatunek: dla dzieci
Scenografia: Jakub Fidler
Muzyka: Tomasz Łuc
Choreografia: Maciek Florek
Kostiumy: Anna Chadaj, Jakub Fidler

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej