Going. | Turnus mija, a ja niczyja - Małopolski Ogród Sztuki

Turnus mija, a ja niczyja

20:00 | Wtorek, 18 lutego 2020

Małopolski Ogród Sztuki

Teatr

55 zł

55 zł

Kolejny turnus w domu zdrojowym. Nowi kuracjusze przybywają do źródeł, by podreperować zdrowie, uczęszczać na zabiegi i gimnastykę, chodzić na spacery, a przede wszystkim tańczyć. Ordynatorem ośrodka jest Józef Dietl, lekarz wybitny. Lekarz, który rozumie, że leczenie nie może się udać bez miłości, czy choćby sanatoryjnego romansu. Stworzył więc przepis na eliksir, który pozwala poczuć pierwsze upojenie nawet tym, którzy zdążyli już powrócić do pieluch. Przepis… który zgubił, i teraz poszukuje go po ośrodku, próbując przypomnieć sobie jego skład. Wraca pamięcią do czasów i miejsc, gdy starał się go stworzyć. Podróżuje w przeszłość mityczną i historyczną… a kuracjusze jak najsumienniej poddają się rygorowi diet i ćwiczeń, by odzyskać utraconą formę, a popołudniami rzucają w wir towarzyskiego życia.
Być może zagadka eliksiru pozwoli cofnąć czas. Być może czas jest jednak dobry taki, jaki jest – kiedy właśnie teraz, na emeryturze, niedomagające ciało ma jeszcze jedną szansę na miłość, a jeszcze lepiej: na seks.

Reżyser: Cezary Tomaszewski

Obsada: Pola Błasik jako Inwestorka III/ Magdalena, Lidia Bogaczówna jako Inwestorka I/ Józefina, Agnieszka Kościelniak jako Inwestorka V/ Słotwinka, Katarzyna Zawiślak-Dolny jako Siostra Wanda, Karol Kubasiewicz jako Inwestor IV/ Stefan, Daniel Malchar jako Inwestor IV/ Jan, Rafał Szumera jako Józef Dietl, Antoni Milancej jako Inwestor II/ Mieszko.

Autor: Iga Gańcarczyk, Darina Kubisiak
Data premiery: 2019-04-12
Gatunek: komedia
Scenografia: Maciej Chorąży
Muzyka: Weronika Krówka
Światło: Jędrzej Jęcikowski
Kostiumy: Maciej Chorąży
Czas trwania: 110 min

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej