Going. | Rośliny a powietrze | wykład Sebastiana Kulisa - UrbanLab Gdynia

Rośliny a powietrze | wykład Sebastiana Kulisa

18:00 | Poniedziałek, 17 lutego 2020

UrbanLab Gdynia

Spotkanie

Free

Free

Rośliny produkują tlen i oczyszczają powietrze. Jednak nie jest to tak proste, jak mogłoby się wydawać. Czy postawiona na parapecie paprotka, jest w stanie pomóc nam lepiej żyć? Czemu tak ważne jest, by otaczało nas jak najwięcej roślin? Choć to głównie liście kojarzą nam się z oczyszczaniem powietrza, to nie tylko one mają dobroczynny wpływ na nie. Jak zazielenić swoje życie i wspomagać rośliny w tym procesie? Podczas spotkania porozmawiamy o tych i innych aspektach roślin w naszych domach, jak i poza nimi.

Prowadzenie: Sebastian Kulis
www.roslinneporady.pl

Wydarzenie odbędzie się w ramach nowego cyklu w UrbanCafe - EcoMiasto.
EcoMiasto to wydarzenia skierowane do osób zainteresowanych bardziej ekologicznym życiem w mieście. Jak zadbać o siebie, swoich bliskich oraz miasto, w którym mieszkasz? Jak żyć zdrowiej? Jak ograniczyć produkcję śmieci? Co zrobić, żeby lepiej nam się oddychało? Jak żyć less waste? Jak dbać o przyrodę i zwierzęta mieście? Co sami możemy zrobić, aby poprawić jakość powietrza, którym oddychamy? Tymi tematami będziemy się zajmować w ramach nowego cyklu w UrbanCafe - EcoMiasto. Prelegentami cyklu EcoMiasto są osoby, którym zależy na proekologicznym życiu w mieście. Realizują proekologiczne przedsięwzięcia zarówno te w skali macro, jak i micro o dużym oddziaływaniu na otaczające nas środowisko.

Koordynatorka UrbanCafe: Alicja Wiczling, urbanlab@lis.gdynia.pl
Miejsce: UrbanLab Gdynia – Laboratorium Innowacji Społecznych
aleja Zwycięstwa 96/98, 81-451 Gdynia (PPNT budynek IV, wejście od ul. Stryjskiej)

Spotkanie organizowane w projekcie „Adaptacja Koncepcji Urban Lab w Gdyni” w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna na lata 2014-2020, współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej