Going. | Jak zmieniać świat? Aplikacja Zwyczajny Obiad - Kooperatywa Lubelska

Jak zmieniać świat? Aplikacja Zwyczajny Obiad

18:00 | Środa, 19 lutego 2020

Kooperatywa Lubelska

Spotkanie

Free

Free

Jak pomagać ludziom? Jak wpływać pozytywnie na świat wokół nas? Jak robić to efektywnie?


Też nurtują Cię pytania? Przyjdź i dowiedz się jak ja na nie odpowiadam.


10 lat temu mój przyjaciel z Tanzanii pokazał mi jak niewiele trzeba, żeby odmieniać życia ludzi. Zainspirował mnie swoją nie dającą spokoju świadomością cierpienia na świecie i swoją odwagą, aby coś z tym zrobić.


Od 10 lat intensywnie działam i zastanawiam się jak wykorzystywać moje talenty, aby wpływać pozytywnie na świat.


Pomogłem setkom inicjatyw, organizacji i startupów rozwinąć swoje skrzydła m.in. w ramach programu akceleracyjnego https://www.smore.com/y8dux-program-akceleracyjny Wypromowałem w Polsce ekonomię współdzielenia. Stworzyłem przestrzeń cohousingowo-warsztatową Sieciówka.


Od 3 lat pracuję nad Zwyczajnym - aplikacją do współdzielenia domowych posiłków. Ktoś gotuje u siebie w domu i zaprasza innych do siebie lub oferuje jedzenie na wynos.


20 lutego - dzień po spotkaniu - wypuszczamy filmik promocyjny i dajemy dostęp do nowej wersji aplikacji w Lublinie. Będzie głośno.


Zwyczajny Obiad jest rezultatem i esencją moich przemyśleń o tym, jak pozytywnie wpływać na świat.


Mam marzenie, aby Zwyczajny Obiad łączył miliony ludzi przy wspólnym stole i silną wiarę, że jest to możliwe szybciej niż może się wydawać. Wierzę, że Zwyczajny to najlepszy sposób, aby w krótkim czasie miliony ludzi uzyskały dostęp do smacznego, taniego, domowego jedzenia. Jestem mocno przekonany, że jedzenie wpływa na świadomość, co z kolei wpływa na wszystko. Wierzę również, że łączenie ludzi przy wspólnym stole może mieć ogromny wpływ na relacje międzyludzkie. Wierzę także w moc autentyczności ukrytej w zwyczajności.


Opowiem o mojej drodze odkrywania konstrukcji ludzkiej świadomości, o tym dlaczego świat jest jaki jest i jak skutecznie można na niego wpływać. Opowiem o psychologii ewolucyjnej oraz wpływie jedzenia na naszą psychikę oraz zdolności poznawcze. Opowiem o tym jak jedzenie wspólnie z innymi oddziałowuje na naszą podświadomość. Opowiem również o kulturze głodu i kulturze obfitości i jak zauważać je w naszym codziennym życiu. Opowiem o tym jak zwyczajność jest kluczem do autentyczności i dlaczego tak bardzo jej potrzebujemy, aby żyć w kulturze obfitości.


Opowiem także o moich rozważaniach dotyczących efektywności. O tym jak projektować rozwiązania, które mogą mieć ogromny systemowy wpływ i jak podchodzić do ich realizacji.


Gwarantuję ogrom bardzo oryginalnych perspektyw. Spotkajmy się :)


Po spotkaniu - wspólne jedzenie. ;) Ugotuję coś wegańskiego. Możecie też przynieść coś od siebie jeśli chcecie.


Dawid Sokołowski - studiowałem Business Economics w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Miałem być bankowcem inwestycyjnym, ale kiedy dowiedziałem się, że rzeczywiście wygląda to jak w “Wilku z WallStreet” to zrezygnowałem. Pracowałem ze startupami i inwestorami w Gildii Aniołów Biznesu oraz funduszu VC Zernike Meta Ventures. W ramach Sieci Sensownego Biznesu zorganizowałem m.in Niekonferencję Zmienia Się! łączącą różne środowiska działające na rzecz pozytywnej zmiany społecznej. Zorganizowałem dziesiątki warsztatów, a także prowadziłem 3 edycje programu akceleracyjnego. Pomogłem setkom inicjatyw, organizacji i startupów.


Jako pierwszy w Polsce (2013 r.) zacząłem mówić o ekonomii współdzielenia (sharing economy) oraz szerzej o ekonomii współpracy (collaborative economy). W 2016 r. przeprowadziliśmy największe i najbardziej kompleksowe badania o ekonomii współpracy w Polsce oraz wydaliśmy raport Ekonomia Współpracy w Polsce 2016 r.


W latach 2015-2017 prowadziłem również Sieciówkę - przestrzeń co-housingowo warsztatową


Od 2017 r. Jestem skupiony na rozwijaniu Zwyczajnego Obiadu.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej