Going. | Zmiany klimatu - jak je powstrzymać? | Panel dyskusyjny - Niebo

Zmiany klimatu - jak je powstrzymać? | Panel dyskusyjny

20:00 | Wtorek, 18 lutego 2020

Niebo

Spotkanie

Free

Free

"Dobry Klimat” to akcja warszawskich lokali dotycząca zmian klimatycznych. Poprzez cykl paneli dyskusyjnych chcemy uświadamiać i uwrażliwiać nie tylko naszych pracowników, ale również wszystkich zainteresowanych sprawami zmieniającego się klimatu.

W inicjatywie uczestniczą następujące lokale: NIEBO, Raj w Niebie, SEN EVENTS, W Orbicie Słońca, WARMUT, No Problem - Bracka 20, Lunapark, Przystań Nowa Fala, TU MI WOLNO, Wozownia Bar, Klub SPATiF

Data: 18/02
Godzina: 20:00
Miejsce: NIEBO
Wstęp wolny!

Rok 2019 okazał się z jednym z najgorętszych w historii globalnych pomiarów temperatur. Naukowcy zapowiadają, że kolejne lata będą jeszcze cieplejsze. Fale upałów, powodzie, susze, pożary staną się coraz bardziej regularne. W minionym roku zostały pobite rekordy trzech głównych gazów cieplarnianych, dwutlenku węgla, metanu i podtlenku azotu. Dane mówią również o rekordowej liczbie, 20 mln uchodźców klimatycznych. Liczby te jeszcze znacząco wzrosną. Przypuszcza się, że do 2100 roku liczba migrantów przybywających do krajów europejskich zwiększy się do 1mln rocznie.
Naukowcy są zgodni, że zmiany klimatyczne nasilają się szybciej niż wcześniej przewidywano. Czy da się powstrzymać te zmiany? W jakich obszarach należy działać i to natychmiast?
Na te pytania odpowiedzą nam specjaliści z zakresu zmian klimatycznych i ekologii.
Rozmowę poprowadzi Artur Warcholiński (reporter TVN 24).

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej