Going. | Przekład przed korektą - online - Online | Nowy Teatr

Przekład przed korektą - online

16:00 | Niedziela

Online | Nowy Teatr

Spotkanie

Free

Free

Przekład przed korektą to cykl spotkań w Nowej Księgarni w niedzielne popołudnia, podczas których tłumacze literatury przedstawią teksty, nad którymi właśnie skończyli pracować, a które jeszcze nie zdążyły trafić na księgarskie półki. Spotkania organizowane wspólnie ze Stowarzyszeniem Tłumaczy Literatury.12.04
Łukasz Witczak przeczyta fragmenty debiutanckiej powieści brytyjskiej pisarki Fiony Mozley Elmet, nominowanej w 2017 roku do Man Booker Prize.

Mozley w swoim debiucie w nietuzinkowy sposób łączy realizm społeczny z konwencją baśni i thrillera. Ojciec, mocarz o nadludzkiej sile, zamieszkuje z dwojgiem nastoletnich dzieci w lesie, gdzie wiodą surowe, ale na swój sposób sielskie życie. Gdy zaczyna ich nachodzić właściciel ziemi, na której zbudowali dom, potwierdza się wyznawana przez ojca pesymistyczna wizja świata jako areny brutalnych zmagań, życia jako ciągłej walki o przetrwanie.

Łukasz Witczak – przełożył z angielskiego blisko czterdzieści książek z dziedziny beletrystyki i literatury faktu. Tłumaczy też wiersze i listy dialogowe do filmów. W latach 2010-2012 juror konkursu translatorskiego w ramach Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania we Wrocławiu.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej