Going. | Klub Wysokich Obcasów: Matthias i Maxime - Kino Forum

Klub Wysokich Obcasów: Matthias i Maxime

20:30 | Wtorek, 18 lutego 2020

Kino Forum

Film

16 zł

16 zł

Razem z dystrybutorem Gutek Film oraz magazynem wysokieobcasy zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu “Matthias i Maxime” w reż. Xaviera Dolana (“Wyśnione miłości”, “Mama”), jednego z najzdolniejszych twórców młodego pokolenia!

Matthias i Maxime
18 lutego 2020, godz. 20:30
kino Forum, ul. Legionowa 5
bilet 16 zł – w kasie kina i na stronie https://bilety.bok.bialystok.pl/

ZNIŻKA: Osoby, które przyjdą na pokaz z numerem magazynu „Wysokie Obcasy” z dnia 15 lutego 2020, będą mogły kupić bilet w promocyjnej cenie 14 zł.
Podczas pokazu wśród widzów zostaną rozlosowane DVD z repertuaru Gutek Film.

Matthias i Maxime
Kanada 2019, 119′
reż. Xavier Dolan
obsada: Gabriel D’Almeida Freitas, Xavier Dolan, Pier-Luc Funk

Najczulszy, najcieplejszy, bezwstydnie romantyczny nowy film Xaviera Dolana jest historią jednego pocałunku, który wstrząsnął starą znajomością, zmącił beztroskie wody młodości i na zawsze odmienił życie tytułowych bohaterów. Ten pean na cześć przyjacielskich więzów przypomina, że prawdziwa miłość nie może się obejść bez prawdziwej przyjaźni. A czasem się od niej zaczyna.

„Matthias i Maxime” zrobiony został z myślą o trzydziestolatkach, których krzepnąca tożsamość pozostawia coraz mniej miejsca na niespodzianki i nieprzewidziane zwroty uczuć. Opowiedziany w delikatnych pastelowych kolorach, błyskotliwych dialogach i piosenkach (między innymi Arcade Fire, Pet Shop Boys, Tom Odell, Florence+The Machine, Britney Spears) brzmiących jak wyznanie, którego nie ma się odwagi uczynić wprost.
Maxime (Xavier Dolan zagrał we własnym filmie po raz pierwszy od 6 lat) właśnie wybiera się na dwa lata do Australii. Chce pozostawić za sobą nie tyle Kanadę, co pracę w barze, uczuciowe niespełnienie i nieustanne kłótnie z matką, którą musi się zajmować. Kilka ostatnich tygodni przed wyjazdem spędza z paczką starych przyjaciół: piją piwo, palą papierosy, grają w kalambury, obrażają się i godzą. Dla nieśmiałego Maxime’a, po którego twarzy, niczym łza, spływa czerwone znamię, kumple stanowią namiastkę kochającej i akceptującej rodziny. Jednym z najbliższych przyjaciół chłopaka jest Matthias (Gabriel D’Almeida Fritas), początkujący prawnik zmierzający wprost do kariery i ślubu. Sprecyzowane plany obu chłopaków pokrzyżuje jednak pewna impreza, podczas której zagrają w studenckim filmie, w scenie pocałunku. Spotkają się w niej, ubrane w almodovarowskie błękit i czerwień, tłumione latami uczucia i nieoczekiwanie odkryte pożądanie. Czy bohaterowie odważą się z nimi skonfrontować?

Dolan jest mistrzem pozornie banalnych scen, w których kryją się sięgające zenitu emocje i rozsadzające rutynę dramaty. Ma doskonały słuch do nastroju i jak nikt czuje ducha czasu. Jego bohaterowie jeszcze pamiętają treść „Harry’ego Pottera” i „Dragon Ball”, ale już oglądają „Inwazję barbarzyńców” – kultowy film o grupie wiekowych przyjaciół. Zawieszeni pomiędzy dzieciństwem i dorosłością, przeczuwają, że nigdy nie będzie lepszej okazji, żeby ryzykując wszystko, powiedzieć: „Kocham”.

trailer filmu: https://www.youtube.com/watch?v=vsTyIX3dFqc&feature=emb_title

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej