Going. | Agata Ciesielska-Shovkun - In to me see - wernisaż - Galeria Wspólna

Agata Ciesielska-Shovkun - In to me see - wernisaż

19:00 | Czwartek, 20 lutego 2020

Galeria Wspólna

Sztuka

Free

Free

Wernisaż - 20 lutego, godz. 19.00
Wystawa potrwa do 20 marca 2020 r.

Powstały cykl In-to-me-see, czyli zajrzyj do mnie, jest wynikiem czteroletnich poszukiwań teoretycznych i artystycznych graficzki Agaty Ciesielskiej - Shovkun. Swoje przemyślenia artystka rozpoczęła od przeanalizowania tematu, jakim jest intymność.
„Czym dla ciebie jest intymność?” to pytanie zadała bohaterom swoich prac. Każdy z nich zaakcentował inny, istotny aspekt intymności, dzięki czemu „artystyczna definicja” twórczyni stała się pełniejsza. Niektórzy z portretowanych skupili się bardziej na sferze emocjonalnej, inni zaś zwracali uwagę na związki cielesne. Dla Agaty Ciesielskiej-Shovkun, jak i dla niektórych bohaterów najistotniejszą kwestią było tajemnicze uniwersum, które kryje każdy z nas.
„Nie wiem, czy dzięki pracy nad cyklem udało mi się odkryć wewnętrzny świat bohaterów, ale na pewno zastanowiłam się nad własnym”- mówi artystka.
Ważnym aspektem projektu jest samo zagadnienie portretu. Zbadanie jego historii, rozwoju i przemian na przestrzeni wieków, było niezbędne do rozpoczęcia rozważań formalnych. Pomimo iż początkowo temat intymności miał być przede wszystkim pretekstem do stworzenia serii wizerunków, odegrał on jednak ogromną rolę w analizie artystycznej.
„Cykl, zawiera przede wszystkim moją, osobistą refleksję na temat intymności, która nie byłaby możliwa bez wcześniejszej analizy teoretycznej, a przede wszystkim „przetworzenia” informacji uzyskanych od uczestników projektu.”
Całość ekspozycji, dzięki zawartej treści, oryginalnym materiałom oraz zróżnicowanym formatom - tworzy intymny świat bohaterów projektu In-to-me-see, czyli zajrzyj do mnie, do którego zaproszeni są, wszyscy ci, którzy chcieliby zgłębić zagadnienie intymności.

Agata Ciesielska (ur. 1990 Bydgoszcz). W 2014 roku uzyskała dyplom z wyróżnieniem na kierunku: Grafika, Wydział Sztuk Pięknych, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Uhonorowana Medalem Tymona Niesiołowskiego za najlepszy dyplom artystyczny. W 2019 roku uzyskała stopień doktora w dyscyplinie sztuk pięknych i konserwacji sztuki. Zajmuje się grafiką, malarstwem, fotografią, nowymi mediami oraz instalacją. Głównym tematem poruszanym w pracach jest człowiek i jego emocje. W dorobku artystycznym posiada kilkanaście wystawy indywidualnych oraz kilkadziesiąt wystaw ogólnopolskich i międzynarodowych.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej