Going. | Pokaz filmu „Historie rodzinne” i spotkanie - Kinoteka w Warszawie

Pokaz filmu „Historie rodzinne” i spotkanie

20:00 | Wtorek, 18 lutego 2020

Kinoteka w Warszawie

Film

16/21 zł

16/21 zł

Zapraszamy do Kinoteka PKiN na ostatni pokaz w pierwszej odsłonie cyklu HER Docs. Tym razem zobaczymy wielokrotnie nagradzany film „Historie rodzinne” w reżyserii nominowanej do Oscara® Sary Polley. Po pokazie spotkamy się z Wami my - zespół HER Docs, aby opowiedzieć więcej o programie nadchodzącego HER Docs Film Festival (6-10 marca, Kinoteka).

Organizatorem cyklu HER Docs Film Festival - pierwszy w Polsce i jeden z niewielu na świecie festiwal prezentujący filmy dokumentalne autorstwa kobiet.

Data: 18 lutego, godz. 20:00
Miejsce: Kinoteka PKiN, Warszawa
Bilety: 16-21 zł
Dostępne na: https://bit.ly/2tFyBwd
Rezerwacje: 22 551 70 70

O filmie „Historie rodzinne”:

Niezwykły, przełamujący gatunkowe konwencje film nominowanej do Oscara scenarzystki i reżyserki Sary Polley, pokazuje, że prawda zawsze zależy od tego, kto ją przedstawia. Polley, w podwójnej roli filmowca i detektywa, prowadzi śledztwo, mające odkryć sekrety jej własnej rodziny. Rozmawia z wieloma osobami, otrzymując szczere, ale najczęściej sprzeczne odpowiedzi na te same pytania.

„Historie rodzinne” w pasjonujący sposób odsłaniają kolejne warstwy rodzinnych mitów i wspomnień, by w końcu odkryć szokującą prawdę ukrywaną przez rodziców artystki. Przyglądając się swoim bliskim Polley udało się dotrzeć do tego, co stanowi istotę wszystkich rodzin: to pełen paradoksów, problemów i miłości tygiel przeciwieństw splątany więzami, które trudno rozwiązać.

Światowa premiera filmu „Historie rodzinne” miała miejsce na festiwalu filmowym w Wenecji, a film był prezentowany na najważniejszych festiwalach na świecie (m.in. Sundance, Toronto) i zdobył wiele nagród i wyróżnień, w tym m.in.: Cinema Eye Honors za Wybitne osiągnięcia w reżyserii, Wyróżnienie Specjalne Jury na festiwalu filmowym w Abu Zabi, nagrodę dla Najlepszego filmu dokumentalnego na międzynarodowym festiwalu filmowym w Bratysławie.


Więcej informacji o HER Docs Film Festival na:
www.herdocs.pl
www.facebook.com/herdocs
www.instagram.com/herdocs


Rezerwacje biletów pod numerem telefonu: 22 551 70 70.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej