Going. | The Eye Of Time (Fr) • Dark / Ambient / Post-rock + dj Lenar - Klubokawiarnia Chmury

The Eye Of Time (Fr) • Dark / Ambient / Post-rock + dj Lenar

20:00 | Środa, 19 lutego 2020

Klubokawiarnia Chmury

Koncert

20 zł

20 zł

The eye of time
[Electronic / Dark / Modern Classic / Ambient / Industrial / Post-rock]
Francja, Denovali Records

Szczery soundtrack życia przyozdobiony nadzieją, rezygnacją i śmiercią. Mix z sampli, wiolonczeli, elektroniki, zapętleń, dronów, pianina i nagrań terenowych. "Staram się zabrać słuchacza do piekła, najgłębiej jak to jest możliwe. Tam nie ma wyboru, pozostaje odbić się od dna i skoczyć w kierunku światła".

https://www.denovali.com/theeyeoftime/
http://theeyeoftime.bandcamp.com/
https://www.youtube.com/watch?v=YLggcemVZ5M
https://www.facebook.com/theeyeoftime/

THE EYE OF TIME jest solowym projektem francuskiego muzyka Marca Euvrie, którego artystyczna droga (niezależnie od klasycznego wykształcenia) zawsze była silnie związana z francuską sceną DIY punk i hardcore (Karysun, Aussitôt Mort, Sugartown Cabaret).

Nagrany w 2012 album "The Eye Of Time" https://theeyeoftime.bandcamp.com/album/the-eye-of-time jest próbą spojrzenia w przyszłość, która artyście jawi się w ciemnych barwach. Odrzucenie Natury jako środowiska do egzystencji i chaos medialny przybierają w muzyce Marca postać zniekształconych soundtracków, udziwnionych motywów zaczerpniętych z muzyki klasycznej, szumów, dronów i loopów. Od tego czasu Marc wydaje swoje płyty w awangardowej wytwórni Denovali records, wspierającej projekty z pogranicza muzyki elektronicznej i eksperymentalnej.

W kolejnym albumie "Acoustic" (2014) https://theeyeoftime.bandcamp.com/album/acoustic Marc skupia się na potrzebie przetrwania, instynkcie popychającym do walki w najtrudniejszych sytuacjach. Głównymi instrumentami na płycie są fortepian i wiolonczela.

Muzyczną analizę społeczeństwa przedstawia również album "ANTI" (2015) https://theeyeoftime.bandcamp.com/album/anti. Muzyka silnie nawiązuje do twórczości m.in. Godspeed You! Black Emperor, Third Eye Foundation, Portishead, Sigur Ros, Debussy czy Neurosis, ale też romantyków, takich jak Fryderyk Chopin, Edward Grieg czy Sergiej Rachmaninow.

Ostatnie krążki "MYTH I: A last dance for the things we love" (2016) https://theeyeoftime.bandcamp.com/album/myth-i-a-last-dance-for-the-things-we-love i "MYTH II: A Need To Survive" (2018) https://theeyeoftime.bandcamp.com/album/myth-ii-a-need-to-survive są koncertową syntezą dotychczasowych dokonań muzyka.

- - -

dj Lenar (Marcin Lenarczyk) to artysta dźwiękowy od wielu lat obecny na warszawskiej scenie muzyki alternatywnej i eksperymentalnej. Związany ze środowiskiem Lado ABC, warszawską sceną niezależną i jazzową.

https://vimeo.com/245158688
https://www.youtube.com/watch?v=vIC7g5w6d0s
https://www.youtube.com/watch?v=YIG0zQFpvxg

Gra na gramofonie i looperze wykorzystując techniki turntablistyczne. Płynnie porusza się po różnych gatunkach muzycznych: od klezmerskiego zespołu Meritum przez reinterpretacje nagrań Witolda Lutosławskiego grane, irlandzkie pieśni ludowe oraz improwizacje. Na swoim koncie ma również muzykę do spektakli, filmów i słuchowisk.

- - -

Partnerzy
Hałasy i melodie

- - -

Start 20:00
Wstęp 20 zło

Więcej informacji wkrótce...

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej