Going. | Wieczór w Muzeum | Caravaggioniści - Muzeum Narodowe w Warszawie

Wieczór w Muzeum | Caravaggioniści

18:30 | Czwartek, 20 lutego 2020

Muzeum Narodowe w Warszawie

Sztuka

10/20 zł

10/20 zł

Caravaggio (1571–­1610) był jednym z największych rewolucjonistów w malarstwie europejskim. Już za życia malarza jego prace budziły ogromne zainteresowanie i podziw, a do Rzymu ściągali artyści z różnych stron Europy, aby podziwiać jego obrazy.

Naśladowców stylu Caravaggia nazywa się caravaggionistami, a ich twórczość – zarówno artystów z północy, jak i z południa Europy – jest bardzo bogato reprezentowana w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie.

oprowadzanie dr Magdaleny Bialic z cyklu „Wieczory w Muzeum”

____

zbiórka w Holu Głównym
ok. 60 min
bilety dostępne w kasach i online od 18 lutego (godz. 11.00)*
osoby uczestniczące w oprowadzaniu prosimy o pobranie tour guidów w Informacji MNW oraz o ich zwrot po zakończeniu spotkania

____

* bezpłatny wstęp dla Członków Stowarzyszenia Przyjaciele MNW (warunkiem jest wcześniejsza rezerwacja)

Zainteresowanych wstąpieniem do Stowarzyszenia zapraszamy na stronę: www.przyjacielemnw.pl

____

WIECZÓR W MUZEUM

Po zmroku, w nastrojowej scenerii sal muzealnych odkryjemy zaskakujące historie i sekrety obrazów. Zadając nieoczywiste pytania, spróbujemy spojrzeć na dzieła sztuki w nowy sposób. Dokładna analiza i samodzielne poszukiwania pozwolą odkryć szczegóły, których nikt dotąd nie zauważył. Przekonamy się jak wiele każdy z nas może dostrzec – bez względu na to, czy jest częstym gościem w Muzeum, czy wręcz przeciwnie.

Zachęcamy do zapoznania się z pełnym programem Wieczorów w Muzeum: http://bit.do/wieczory-w-muzeum

____

dr Magdalena Bialic – kostiumolog, historyk sztuki i edukator. Absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. Jej zainteresowania badawcze obejmują historię mody, zjawisko anglomanii w XVIII wieku, malarstwo XVIII wieku oraz historię portretu.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej