Going. | HER Docs Film Festival - Kinoteka

HER Docs Film Festival

6-10.03

Kinoteka

Film

12-16 zł

12-16 zł

HER Docs Film Festival to pierwszy w Polsce festiwal filmów dokumentalnych prezentujący twórczość kobiet. Pierwsza edycja festiwalu odbędzie się w dniach 6-10 marca 2020 roku w warszawskiej Kinotece, wokół Międzynarodowego Dnia Kobiet (8 marca).

HER Docs Film Festival to przestrzeń wymiany myśli oraz zaangażowanej dyskusji. Poprzez pokazy inspirujących filmów oraz towarzyszące im wydarzenia pragniemy poruszyć tematy ważne nie tylko dla osób identyfikujących się jako kobiety, ale przede wszystkim dla społeczeństwa obywatelskiego. Chcemy, aby HER Docs Film Festival stał się wizytówką równości - nie tylko w branży dokumentalnej.

W programie HER Docs Film Festival znajdzie się ponad 60 polskich i zagranicznych filmów dokumentalnych, animacji i prac wideo, prezentowanych (często po raz pierwszy w Polsce) w sekcjach tematycznych (m.in. Sztuka, Ciało, HERstorie, Lepsze jutro?, Seks, Przeboje festiwali, Nowe twarze) oraz kilkanaście wydarzeń towarzyszących, w tym spotkania z twórczyniami filmów, debaty z udziałem ekspertek i ekspertów, program edukacyjny dla młodej publiczności i imprezy performatywno-muzyczne. 

Więcej o HER Docs Film Festival na: www.herdocs.pl
www.facebook.com/herdocs
@HERdocs

Większość projekcji filmowych jest biletowana. Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia towarzyszące.

Miejsca: Kinoteka, Muzeum na Pańskiej, Aula Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej