Going. | Besides "Bystanders" / Toruń / 19.03 - NRD Klub

Besides "Bystanders" / Toruń / 19.03

19:00 | Czwartek, 19 marca 2020

NRD Klub

Koncert

30 zł

30 zł

BESIDES z nowym albumem „Bystanders” w Toruniu!

NRD KLUB, ul.Browarna 6, Toruń
Data: 19.03.2020 Czwartek
19:00 - drzwi
20:00 - start koncertu

Bilety:
30 zł - przedsprzedaż
40 zł - w dniu koncertu


======================
Zespól Besides, jeden z czołowych przedstawicieli post-rocka w kraju, powraca z nową płytą zatytułowaną „Bystanders”. To koncept-album, na którym znalazło się osiem utworów instrumentalnych, inspirowanych historiami więźniów Auschwitz i losami mieszkańców okolicznych ziem, żyjących w cieniu obozu podczas II wojny światowej.

Członkowie Besides pochodzą z Brzeszcz (okolice Oświęcimia) - album zrodził się z osobistej potrzeby przepracowania nagromadzonych przez lata emocji, wywołanych bliskością tego szczególnego miejsca.

Tak o projekcie mówi zespół: “Auschwitz – symbol zła absolutnego. Urodziliśmy się tutaj i tutaj żyjemy. Ciągle próbujemy przepracować żałobę podświadomie odziedziczoną po pokoleniach uwikłanych w tamten koszmar. Nasz projekt to próba konfrontacji z własnymi emocjami, przerażaniem, bezsilnością wobec masowości i anonimowości śmierci. To również wyraz naszego sprzeciwu wobec prób ‘oswojenia’ pamięci o tamtych wydarzeniach. Nasza niezgoda na obojętność, milczenie, na wszechobecny hejt.
Płytę promują dwa single: „Ich bin wider da!”, inspirowany historią pierwszego transportu więźniów do obozu Auschwitz oraz „Last Lullaby” – historia Heleny Płotnickiej.

Premiera albumu „Bystanders” odbyła się na 27.01.2020.

Link do video „Ich bin wieder da!“ - https://youtu.be/2G-piV6sqNk
Link do audio „Last Lullaby” - https://www.youtube.com/watch?v=3UwodPXfpGk&
Link do “Bystanders” na platformach streamingowych - https://id.ffm.to/bystanders
Link do “Bystanders” na You Tube - https://youtu.be/P8AquRwPW9Q

Zespół Besides powstał w 2011 roku. W zaledwie trzy lata stał się jednym z najpopularniejszych zespołów na polskiej scenie post-rockowej. Kwartet, grający niszowy gatunek muzyki, podbił serca milionów ludzi w Polsce podczas telewizyjnego talent show – Must Be The Music, zdobywając główną nagrodę w ósmej edycji programu. Zespół zagrał ponad 200 koncertów w kraju i za granicą (m.in. Francja, Hiszpania, Benelux, Szwajcaria, Rosja, Ukraina, kraje bałtyckie).
Besides wydał do tej pory dwa albumy ‘We were so wrong’ i ‘Everything is’, świetnie przyjęte przez fanów i krytykę. ‘Bystanders’ jest ich trzecią płytą studyjną.

Skład:
Piotr Świąder – Kruszyński: gitara
Janusz Binkowski: gitara
Artur Łebecki: bas
Bartłomiej Urbańczyk: perkusja

Więcej o Besides: http://www.besides.pl/en/home/
Facebook: https://www.facebook.com/BesidesBand/
YouTube: https://www.youtube.com/user/BesidesBand

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej