Going. | Jaga Jazzist [ODWOŁANE] - Niebo

Jaga Jazzist [ODWOŁANE]

19:00 | Piątek, 15 maja 2020

Niebo

Koncert

99 zł

99 zł

Jaga Jazzist z nowym albumem w Polsce


Jaga Jazzist powracają! Na swoim nowym albumie „Pyramid”, którego premiera zaplanowana jest na 24 kwietnia, legendarny norweski zespół zgłębia inspiracje post-rockiem, jazzem i psychodelią.
Grupa zaprezentuje swój nowy materiał na żywo w Warszawie już w maju.

Nie sposób opisać niezliczonych wpływów i inspiracji muzycznych, które składają się na brzmienie Jaga Jazzist. Zawsze zwinnie unikali oni ścisłej kategoryzacji, jednak pozostają konsekwentni w jednym: ich brzmienie ciągle ewoluuje. Ich debiutanckie wydawnictwo, ”Grete Stitz” (1996), przyniosło im spore zainteresowanie rodzimych fanów, które zaowocowało ukazaniem się w 2001 roku kolejnej płyty, „A Livingroom Hush”, już pod parasolem wytwórni Ninja Tune. Dzięki tej współpracy Norwegowie wydali również „The Stix” (2002), a także zyskali międzynarodowy rozgłos. Po zmianie producenta i wydaniu w 2005 roku krążka „What We Must”, Jaga Jazzist zrobili sobie kilkuletnią przerwę od nagrywania. Z jeszcze większą mocą powrócili w 2009 roku, mocniej progresywnym i elektronicznym niż poprzednie wydawnictwem „One-Armed Bandit”. W 2013 roku
zespół wydał zapis live koncertu we współpracy z brytyjską Britten Sinfonia w 35-cio osobowym składzie. Obecnie dyskografię norweskiej grupy zamyka „Starfire” z 2015 roku.

Teraz Jaga Jazzist zapowiedzieli swój nowy krążek, „Pyramid”, który ukaże się w kwietniu nakładem legendarnej wytwórni Brainfeeder. Pragnienie grupy, by ewoluować, eksperymentować i improwizować, pokrywa się z filozofią Brain Feedera, który sam w sobie jest światłem przewodnim muzycznej fuzji i hybrydyczności, i zapowiada początek nowego, ekscytującego rozdziału dla Jaga Jazzist.

Norwegowie zaprezentują się na żywo w warszawskim klubie Niebo 15 maja 2020.

Facebook: https://found.ee/jagajazzist-fb
Twitter: https://found.ee/jagajazzist-tw
Instagram: https://found.ee/jagajazzist-ig
Spotify: https://found.ee/jagajazzist-sp
Apple Music: https://found.ee/jagajazzist-am

Regulamin/FAQ/Zgody: https://fource.pl/pl/about-us/

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej