Going. | Fajne Chłopaki | wystawa okładek i spotkanie z projektantami - Sztuka Wyboru

Fajne Chłopaki | wystawa okładek i spotkanie z projektantami

09:00 | Poniedziałek, 30 marca 2020

Sztuka Wyboru

Sztuka

Free

Free

Wystawa prac Łukasza Zbieranowskiego i Łukasza Piskorka
wernisaż i spotkanie: 13.03.2020 o godz. 19:00
wystawa otwarta: 14 - 30.03.2020

Wystawa, którą zobaczycie w Sztuce Wyboru - ''Jeden obraz tysiąc słów. Rzecz o okładkach książkowych własnej roboty'' - jest przekrojem przez kilkuletni dorobek z zakresu projektowania okładek dla różnych wydawnictw. Wybranych około stu projektów z portfolio stworzy interesujące spektrum.

Podczas spotkania autorzy wystawy: Łukasz Zbieranowski & Łukasz Piskorek opowiedzą o kulisach tego specyficznego dziś projektowania. Będzie to niewątpliwie okazja do bezpośredniego poruszenia wielu zagadnień około projektowych, gdyż studio Fajne Chłopaki zajmuje się wieloma jego aspektami.
Partnerem wystawy jest Instytut Designu w Kielcach i jest również wydarzeniem towarzyszącym Gdańskie Targi Książki 2020.

Fajne chłopaki
Wielokrotnie nagradzani i wyróżniani, między innymi przez amerykańskie czasopismo HOW jako jedna z 10 najlepiej rokujących pracowni graficznych świata. W Polsce to między innymi Srebro w KTR.

Współpracują z Wydawnictwem Czarnym, Państwowym Instytutem Wydawniczym, Łódź Film Commission, Narodowym Centrum Kultury Filmowej, Muzeum Emigracji w Gdyni, Instytutem Adama Mickiewicza, i wieloma innymi.

Uczestnicy wielu wystaw indywidualnych oraz grupowych. Między innymi: „Places of Origin: Polish Graphic Design in Context” w Reykjaviku; „II Ogólnopolskiej Wystawy Znaków Graficznych” oraz Wanted Design Festival w Nowym Jorku.

Wielokrotnie zapraszani na konferencje związane z projektowaniem graficznym, międzyinnymi Gdynia Design Days, Element Talks oraz Łódź Design.

https://www.facebook.com/FajneChlopaki/
https://fajnechlopaki.com

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej