Going. | Walcownia [ODWOŁANE] - Walcownia

Walcownia [ODWOŁANE]

21:00 | Sobota, 1 sierpnia 2020

Walcownia

Impreza

40 zł

40 zł

Oto katowicka odpowiedź na Berghain! Walcownia Cynku to jeszcze do niedawna zapomniana przestrzeń, gdzie zaczyna bić serce techno. To jeden z pomników potężnego przemysłu hutniczego, który dawał utrzymanie wielu pokoleniom mieszkańców Katowic. Teraz będzie tam rozbrzmiewać potęga muzyki. Pierwsza nocna szychta już w piątek 17 kwietnia!

Walcownia Cynku w Szopienicach ma już grubo ponad sto lat i idealnie nadaje się na miejsce poszerzania świadomości w temacie mrocznego, energetycznego grania. W wielkiej jak średniowieczna katedra hali nic nie brzmi tak dobrze, jak techno. Zapraszamy na prawdziwy rave w postindustrialnej przestrzeni !

Walcowanie potrwa od zmierzchu do świtu. Wystąpią niezawodni artyści ze światowej i polskiej czołówki: Andre Galuzzi, Bjarki i Jacek Sienkiewicz. Ceglany mur wytrzyma moc naszego potężnego nagłośnienia, a hipnotyzujące oświetlenie pomoże osiągnąć pełnię wrażeń. Pora na walcowanie!

Andre Galuzzi to jeden z najbardziej doświadczonych didżejów na świecie. Pierwszy set zagrał w wieku 14 lat, a przez kolejne trzy dekady był rezydentem takich miejsc, jak Berghain i Tresor. To jeden z flagowych artystów Cocoon, wytwórni Svena Vatha. Andre Galuzzi słynie z wielogodzinnych, winylowych setów na styku techno i house.

Tej samej nocy zagra też Bjarki, mistrz mrocznego, pełnego energii grania. Artysta został odkryty przez Ninę Kraviz, a jego singiel „I Wanna Go Bang” stał się wielkim hitem, otwierając mu drogę na szczyty światowej sceny techno.

Program wydarzenia zamyka Jacek Sienkiewicz. To najbardziej znany polski artysta techno. Pochodzi z Warszawy, gdzie w 1999 roku założył działającą do dziś wytwórnię Recognition. Podobnie jak Andre Galuzzi, wydawał nakładem należącej do Svena Vätha wytwórni Cocoon, za sprawą której odniósł największy zagraniczny sukces. Pod koniec lutego 2020 ukazała się „STAL”, podwójna płyta winylowa nagrana w duecie z Atom™. Album opublikowała More Music Agency, organizator kwietniowej Walcowni.


WALCOWNIA 1.08.2020

Harmonogram walcowania:
Andre Galuzzi
Bjarki
Jacek Sienkiewicz
21:00-07:00


BIOGRAMY ARTYSTÓW:

Andre Galuzzi
Od ponad 30 lat jest didżejem. Gra tylko z płyt winylowych. W tym czasie rezydował w najbardziej znanych klubach na świecie, jak Ostgut, Berghain i Tresor. To również płodny producent, który wydawał w takich wytwórniach, jak Cocoon, Ostgut Ton, Cadenza, Force Inc. i wielu innych. Jest współzałożycielem labeli Taksi oraz Aras. Za gramofonami po raz pierwszy stanął w wieku 14 lat. Obsesja muzyczna trwa do dziś, wciąż pozostając inspirującą dla kolejnych generacji fanów muzyki techno i house.
https://www.facebook.com/AndreGalluzzi.official
http://www.andregalluzzi.com/
https://soundcloud.com/andre-galluzzi
https://twitter.com/andregalluzzi
https://www.residentadvisor.net/dj/andregalluzzi
https://open.spotify.com/artist/4IRgMvr5IPePxXFWT8W4Wy

Bjarki
Urodzony w 1990 roku, dorastał w północnej Islandii. Zaczął tworzyć muzykę, gdy w wieku 12 lat przeprowadził się razem z ojcem. Pierwsze eksperymenty z tworzeniem muzyki zainspirowali tacy artyści, jak Prodigy i Chemical Brothers. Przez lata Bjarki tworzył muzykę „do szuflady”, ale jego nagrania trafiły do Niny Kraviz, która zdecydowała się wydać „I Wanna Go Bang”. Singiel okazał się wielkim hitem, otwierając drogę na szczyty światowej sceny techno. Do tej pory Bjarki opublikował 5 albumów oraz 6 singli oraz EPek. Prowadzi własną wytwórnię o nazwie bbbbbb.
https://www.facebook.com/bbbbbbjarki
https://soundcloud.com/bjarki
https://twitter.com/bbbbbbjarki
https://bjarki-official.bandcamp.com/
https://open.spotify.com/artist/6FtSCON62H1CEJtN39y9yl

Jacek Sienkiewicz
Najbardziej znany polski artysta techno. Pochodzi z Warszawy, gdzie w 1999 roku założył działającą do dziś wytwórnię Recognition. Wydawał także nakładem Trapez, Klang Elektronik, Smallville oraz przede wszystkim w należącej do Svena Vätha wytwórni Cocoon, za sprawą której odniósł największy zagraniczny sukces. W 2019 roku opublikował aż trzy albumy. Pod koniec lutego 2020 nakładem More Music Agency ukazała się „STAL”, podwójna płyta winylowa nagrana w duecie z Atom™.
http://jaceksienkiewicz.com/
https://www.facebook.com/jacek.sienkiewicz/
https://www.instagram.com/jrecognition
https://recognition.bandcamp.com
https://www.residentadvisor.net/dj/jaceksienkiewicz
https://soundcloud.com/jaceksienkiewicz
https://open.spotify.com/artist/5rmOkK7yIwlt5NAJDElVgu

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej