Going. | ODWOŁANE: Zielono mi: Zjadanie zwierząt. Czyta Agata Buzek. Gra Leski - Big Book Cafe

ODWOŁANE: Zielono mi: Zjadanie zwierząt. Czyta Agata Buzek. Gra Leski

19:00 | Poniedziałek, 30 marca 2020

Big Book Cafe

Teatr

Free

Free

Aktorka AGNATA BUZEK interpretuje fragmenty słynnej książki JONATHANA SAFRANA FOERA "Zjadanie zwierząt", a ścieżkę dźwiękową tworzy i wykonuje LESKI.
ZIELONO MI to nowa seria poruszających wydarzeń w Big Book Cafe! Najpiękniejsze teksty o przyrodzie i świecie zwierząt czytane będą przez wybitnych aktorów i ilustowane muzyką z odgłosów natury.

O KSIĄŻCE "ZJADANIE ZWIERZĄT":
Gdy Jonathanowi Safranowi Foerowi urodził się syn, chciał się dowiedzieć, jak powinien go karmić i czym naprawdę jest mięso. Skąd pochodzi? Jak się je produkuje? Jak traktowane są zwierzęta i czy to ważne? Jak zjadanie zwierząt wpływa na gospodarkę, społeczeństwo i środowisko? Wyniki tego śledztwa sprawiły, że stanął twarzą w twarz z rzeczywistością, której jako obywatel nie mógł zignorować, a jako pisarz nie mógł przemilczeć. W efekcie powstał literacki ekomanifest, który stał się książką kultową - po jego lekturze rzesze milenialsów porzuciły jedzenie mięsa. Książka Foera zapoczątkowała falę publikacji o nowej filozofii żywienia.
W Polsce "Zjadanie zwierząt" ukazało się nakładem wydawnictwa Krytyka Polityczna.

- Zjadanie zwierząt sprawiło, że zmieniłam sposób, w jaki jem. Dałam tę książkę wszystkim, których kocham. - Natalie Portman

O CYKLU O ZIELONO MI:
Cykl ZIELONO MI pozwoli Wam poznać i przeżyć wspaniałe teksty opowiadające o różnych formach życia i wielu nie-ludzkich istotach, wspólnie z którymi zamieszkujemy planetę. Zaprezentujemy ważne, wzruszające, ale też wpływające na świadomość i zachowania homo sapiens książki o roślinach zwierzętach i żywych krajobrazach, te napisane przez Polaków i pisarzy ze świata.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej