Going. | Ambassada pres. Rudeboyz (RPA) - Pogłos

Ambassada pres. Rudeboyz (RPA)

22:00 | Sobota, 4 kwietnia 2020

Pogłos

Impreza

20/30 zł

20/30 zł

Magia brzmienia gatunku jakim jest gqom, jest ciężka do jednoznacznego zdefiniowania. Może to jego minimalistyczny dobór środków jakie się na niego składają - mroczna linia basu wprowadzająca w trans, proste lecz chwytliwe brzmienie perkusji i okrzyków, których pełno jest w tych numerach? Może połamana budowa, tworząca wiele pociągających dla tancerzy niuansów? Każdy w niej znajdzie coś dla siebie, a dowodem na jest fakt, że gqom na dobre wdarł się na europejskie parkiety, wybrzmiewając na soundsystemach różnej wielkości klubów oraz w setach międzynarodowej sławy DJów i DJek.

Kiedy w zeszłym roku polscy miłośnicy gqomu przyjechali na krakowski Unsound, czekała na nich przykra niespodzianka. „Rudeboyz nie wystąpią z powodów problemów związanych z wizą.” Cios był podwójny, szczególnie że chwilę wcześniej z line upu odpadł inny reprezentant tej sceny, czyli Citizien Boy. Wiele osób nie mogło tego przeboleć, dlatego kilka miesięcy później, kiedy pojawiła się okazja na zrobienie Rudeboyz w Polsce, doszło do połączenia sił aby stworzyć wydarzenie, na które zasługuje każdy miłośnik dobrej zabawy, bez względu na pochodzenie, płeć, orientację, a nawet gust muzyczny (bo do gqomu bawią się wszyscy - nawet ci, którzy myślą, że nie lubią tańczyć).

Tym samym, zapraszamy was na pierwszą edycję AMBASSADY, czyli kolaborację zawiązaną przez regime brigade, BAS, Mestico, Ciężki Brokat, Tańce oraz Raban. 6 kolektywów, dwie sceny i dwie niezwykle jasne gwiazdy wieczoru.

Rudeboyz to pionierzy gqomu, jednak nie stronią od brzmień bardziej popularnych jak chociażby afrohouse czy sghubu. Przyjdź, zabierz znajomych, dobre nastawienie i razem z nami celebruj muzyczny eksperyment płynący z pociągu do nieskrępowanego niczym tańca!

Start:
22.00

Wbitka:
20,- pre-sale / 30,- w dniu imprezy

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej