Going. | Żubry online | 24/7 livestream - Online

Żubry online | 24/7 livestream

livestream 24/7

Online

Spotkanie

Free

Free

Strona Króla Puszczy. Białowieskie żubry na żywo dzięki transmisji online na stronie Lasów Państwowych (http://www.lasy.gov.pl/zubr)

Kamerę zainstalowano na terenie Nadleśnictwa Browsk (Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku), na śródleśnej polanie położonej na północnym skraju Puszczy Białowieskiej.

To jedno z miejsc, gdzie leśnicy wykładają zimą karmę dla żubrów, dlatego zwierzęta te chętnie odwiedzają polanę i spędzają na niej dużo czasu.

W nocy obserwację umożliwiają reflektory podczerwieni o dużej mocy, oświetlające większa część polany. Zwierzęta nie widzą tego światła, więc nie wpływa ono na ich zachowanie i dobowy rytm życia.

Na polanie obaczymy nie tylko króla polskich puszcz. Często widzimy, jak za żubrami rzędem stoją jelenie i sarny, czekając na swoją kolejkę. Polanę odwiedzają zające, czasem pojawi się kuna, co dzień przylatują stada sójek, dzwońców i trznadli.

Od stycznia 2015 roku przekaz z kamery realizowany jest z projektu nr 570/2014/Wn-14/OP-XN-02/D pt. „Rozwój metapopulacji żubra w północno - wschodniej Polsce". Więcej informacji o projekcie: http://projekteog.sggw.pl/
Transmisja odbywa się 24/7 na stronie|: http://www.lasy.gov.pl/pl/informacje/kampanie_i_akcje/zubryonline

fot. Krzysztof Onikijuk

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej