Going. | Wesoły Ryjek - Teatr Animacji w Poznaniu

Wesoły Ryjek jest małą, ciekawą świata świnką – dzieckiem, które zadaje pytania, odkrywa świat, zachwyca się najprostszymi rzeczami: tykaniem zegara, szelestem gałęzi, barwą liści. Nasza opowieść to podróż przez dzieciństwo. Podróż, która inspiruje, zaskakuje i zachwyca, a także zachęca małego odbiorcę do odkrywania, zadawania pytań i znajdowania niebanalnych odpowiedzi.

Literatura Wojciecha Widłaka maluje piękny obraz rodzicielstwa – mądrego, wymagającego, pełnego ciepła i cierpliwości. Pokazana w ten sposób relacja między bohaterami pozwala nam rozpoznać własne pragnienia i słabości, pomaga zrozumieć, zaakceptować, pokochać siebie i innych. Każdy z nas jest inny − inaczej się nazywa, inaczej wygląda, co innego lubi. Ale każdego z nas smuci niedobre słowo czy cieszy ulubione danie.
W warstwie wizualnej spektakl odwołuje się do dziecięcych rysunków – niedoskonałych, niedokończonych, stwarzanych tu i teraz, na oczach widza. Poza obrazem w przedstawieniu ważnym akcentem jest ruch sceniczny, a także muzyka grana na żywo.

Reżyser: Anna Rozmianiec

Obsada: Julianna Dorosz, Danuta Rej, Katarzyna Romańska, Mariola Ryl-Krystianowska, Mateusz Barta, Marcin Ryl-Krystianowski.

Autor: Wojciech Widłak
Data premiery: 2020-02-22
Gatunek: dla dzieci
Scenografia: Anna Rozmianiec, Cecylia Kotlicka
Muzyka: Jakub Woźniak
Kostiumy: Cecylia Kotlicka

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej