Going. | Jezus | Premiera rejestracji - Online

Jezus | Premiera rejestracji

wyświetlanie przez 36 go

Online

Teatr

Free

Free

W ramach akcji #Zostanwdomu, #niewychodzzteatru prezentujemy rejestrację spektaklu "Jezus".

Link będzie dostępny od 12:00 w niedzielę 29 marca przez 36 godzin.
Spektakl z napisami w języku angielskim.

To jedna z najważniejszych historii w dziejach ludzkości, opowieść o radykalnej, bezwarunkowej miłości i jej potędze, o sile poświęcenia i zdolności przekraczania wszystkich granic.

Dwa tysiące lat temu nauczanie Jezusa doprowadziło do powstania nowego rodzaju wspólnoty, przeobraziło ówczesny porządek społeczny, duchowy, religijny i polityczny. Wywołało rewolucję, której owoce stały się podwaliną kultury europejskiej.

Przez wieki historia Jezusa przechodząc z ust do ust była zawłaszczana przez kolejne autorytety i instytucje, stała się przedmiotem sporów, manipulacji, wypaczeń, a nawet źródłem okrucieństw, prześladowań i wojen. A jednak wciąż jest z nami. Jezus wciąż trwa. Dla jednych jest centralnym punktem życia religijno-duchowego, dla innych kulturowo-filozoficznym fenomenem, albo tylko przebrzmiałym zabobonem. Jego nauki jednak nieustannie są punktem odniesienia dla kolejnych pokoleń wiernych, duchownych, religijnych guru, ateistów, myślicieli, artystów czy obrazoburców.

Kameralne przedstawienie Sulimy i Piaskowskiego jest kolejną próbą wejścia w dialog z zapisaną w ewangeliach historią oraz rodzajem XXI-wiecznej gnozy. To próba stworzenia wolnościowo-miłosnego palimpsestu nadpisanego na historię życia i nauczanie Jezusa.

Reżyseria: Jędrzej Piaskowski
Dramaturgia: Hubert Sulima
Scenariusz: Jędrzej Piaskowski, Hubert Sulima
Scenografia, koncepcja świateł: Przemysław Branas
Kostiumy: Hanka Podraza
Muzyka: Jan Tomza-Osiecki
Choreografia: Szymon Dobosik

Występują:
Małgorzata Biela
Bartosz Bielenia
Sara Celler-Jezierska
Bartosz Gelner
Piotr Polak

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej