Going. | MOCAK Online: Wirtualne zwiedzanie "Sport w sztuce" - Online

MOCAK Online: Wirtualne zwiedzanie "Sport w sztuce"

00:00 | Czwartek, 31 grudnia 2020

Online

Sztuka

Free

Free

W ramach MOCAK Online możecie wirtualnie zwiedzić archiwalne wystawy pokazywane w krakowskiej instytucji. Klikając na przycisk "Zwiedzaj" przejdziecie do ekranu zwiedzania [wymagany jest program Adobe Flash Player].Sport w sztuce to – po Historii w sztuce – druga wystawa z cyklu prezentującego to, jak artyści postrzegają sprawy, którymi żyje człowiek.

Sport to niezwykle ważny terapeuta, zdejmujący z człowieka męczące warstwy zwierzęcości i agresji. Wymyśliliśmy sposób na to, aby walczyć i zwyciężać, nie robiąc nikomu realnej krzywdy. Ten świat sztucznych zachowań i precyzyjnych reguł jest kopalnią symboli i świetnie nadaje się do analizowania tajnych zakamarków ludzkiej egzystencji. Nic dziwnego, że w sztuce sport pojawia się dość często i ma bardzo różne „zastosowania”.

Sport w sztuce był międzynarodową wystawą prezentującą prace kilkudziesięciu artystów i mającą ambicje ukazania jak najszerszej – zarówno od strony problemowej, jak i medialnej – interpretacji tematyki sportowej. Pokazaliśmy na niej dzieła klasyków malarstwa, twórców filmów i obiektów oraz artystów ryzykujących życiem w konfrontacji z ekstremalnymi wyczynami sportowymi.

Celem wystawy – podobnie jak całego cyklu – było pokazanie ścisłego związku pomiędzy życiem a sztuką, udowodnienie, że sztuka wspiera zrozumienie kondycji ludzkiej, oraz ujawnienie, że w każdej zabawie kryje się powaga, a jak już się uchwyci powagę, to można się nią pobawić.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej