Going. | Forum półcienia. Seminarium filozoficzne - Online | MSN

Forum półcienia. Seminarium filozoficzne

16:00 | Niedziela, 24 maja 2020

Online | MSN

Warsztat

Free

Free

Muzeum Sztuki Nowoczesnej zaprasza do udziału w seminarium filozoficznym, które będzie formą namysłu nad problematyką wystawy „Wiek półcienia. Sztuka w czasach planetarnej zmiany”.

Zapisy na stronie: https://artmuseum.pl/pl/wydarzenia/forum-polcienia-seminarium-filozoficzne

Prowadzenie: Adrian Krupa i Bernard Wnuk

Obecna sytuacja powoduje, że Muzeum nie może jeszcze ugościć publiczności na wystawie, chętnie jednak przyjmiemy zaproszenie do Waszych domów. Zachęcamy do udziału w seminarium filozoficznym online. Celem każdego spotkania będzie omówienie problemu filozoficznego związanego z najbliższą wystawą oraz prezentacja koncepcji wystawy na podstawie wybranych prac.

Seminarium będzie okazją do wspólnego pogłębienia refleksji nad sztuką z perspektywy filozoficznej. Spotkanie będzie miało charakter dyskusyjny oraz otwarty na Wasze pytania czy przemyślenia. Na początku zadamy pytanie, czy filozofia posthumanistyczna wypracowuje koncepcję człowieka, która daje nadzieję dla nas w obliczu niepokojących zmian planetarnych? Podstawą do rozmowy będą fragmenty książki Rosi Braidotti „Po człowieku” (tekst zostanie udostępniony uczestnice/kowi po potwierdzeniu zapisu na seminarium). W pierwszej części spotkania prowadzący streszczą problematykę zawartą w tekście, a następnie przystąpimy do dyskusji.

Seminarium odbędzie się w kameralnej grupie za pośrednictwem wideokomunikatora Zoom (link do spotkania zostanie udostępniony po zapisaniu się na wydarzenie).

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej