Going. | XIV Ogólnopolski Tydzień Wege / edycja online - Online

XIV Ogólnopolski Tydzień Wege / edycja online

18-24.05

Online

Targi

Free

Free

Z uwagi na panującą sytuację wszystkie wydarzenia tegorocznej edycji przenosimy do sieci. Przypominamy, że na czas pandemii immunolodzy z PAN zalecają ograniczenie spożycia mięsa i nabiału, więc jedzcie roślinnie i dołączajcie do naszych wydarzeń online.

Tydzień Wege to największa i najstarsza impreza promująca weganizm w Polsce. Tegoroczna edycja odbędzie się 18-24 maja 2020 r. i obejmie szereg wydarzeń, których głównym celem jest promocja diety roślinnej i zdrowego stylu życia. Wydarzenie kierujemy do wszystkich zainteresowanych zmianą nawyków żywieniowych z różnych powodów - dla zwierząt, zdrowia i środowiska .

Na naszym fb odbędzie się m.in rozmowa o roślinnym żywieniu rodziny. Gośćmi spotkania Wegańska Rodzina będą dietetyk Katarzyna Rećko i dietetyk kliniczny Dr Hanna Stolińska. Pierwsza opowie o ciąży na diecie wegańskiej, druga o rodzinach odżywiających się roślinnie.
Posłuchamy również doktora nauk medycznych Tomasza Jeżewskiego, który opowie o tym, czy mięso i nabiał są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu, a Jola i Mirek z ATELIER SMAKU pokażą nam, jak w domowym zaciszu przygotować pyszne roślinne dania, które wspierają odporność.
Nie lada gratką będzie też wirtualne spotkanie ze znanymi youtuberami promującymi na swoich kanałach dietę roślinną oraz z wegańskim kulturystą Adamem Kuncickim . O mięsnej planecie, czyli o tym, jak hodowla zwierząt na mięso i nabiał wpływa na Ziemię , opowie Monika Kuźniewska.
Poruszymy również temat oleju palmowego o którym opowie nam dr hab. Andrzej Węgiel, który jest pracownikiem naukowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu i inicjatorem akcji „Nie jem palmowego. Chronię orangutany”.

Z okazji tegorocznej, wyjątkowej edycji Tygodnia Wege na stronie internetowej będzie do pobrania okolicznościowy e-book z przepisami i ciekawostkami dietetycznymi, a nasi Partnerzy przygotują dla was paczki z upominkami.

Patroni medialni:
RDC
Wege Warszawa
Aktivist
Magazyn VEGE
Wegetarianie.pl

Partnerzy:
Primavika
Siła Roślin
Super Krówka
Vegafit
Wydawnictwo Galaktyka
Więcej info wkrótce!

Oprawa graficzna: Paweł Warczyński https://pmwarczynski.myportfolio.com/

Kontakt: magda.j@viva.org.pl / tydzienwege.pl

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej